Poniedziałek, 24 czerwca 2019. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Konkurs Złota Kielnia. Duży sukces ucznia z Elbląga

2017-02-16 21:06:45 (ost. akt: 2017-02-16 21:16:20)
Piotr Parzych

Piotr Parzych

Autor zdjęcia: nadesłane/ZSIŚiU

W finale ogólnopolskiego konkursu budowlanego "Złota Kielnia" tytuł najlepszego dekarza wywalczył Piotr Parzych, uczeń Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu. Dodatkowo uzyskał tytuł "Najlepszego praktyka". Oba wyróżnienia potwierdzają jego doskonałe umiejętności i wiedzę oraz zwalniają go z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Piotr Parzych jest uczniem klasy III w zawodzie dekarz w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu. Zdobyta wiedza i umiejętności oraz czas poświęcony na szlifowanie zawodu pozwoliły mu pokonać pozostałych 41 finalistów „Złotej Kielni” w kategorii wykonywanie robót dekarskich. Dzięki temu uzyskał on tytuł najlepszego dekarza w Polsce.

„Złota Kielnia” to konkurs z 46 letnią historią. Jego formuła zbliżona jest do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co czyni poziom rywalizacji niesłychanie wysokim i pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie. Tegoroczna edycja finału odbyła się podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017 w Poznaniu.
Organizatorami turnieju są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu oraz Komitet Główny Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Patronat honorowy nad konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rodzic #2184544 | 91.228.*.* 17 lut 2017 10:35

    to dobrze, że są szkoły gdzie dziecko może zdobyć zawód i nauka przekłada się na efekty, gratulacje dla ucznia i nauczyciela

    ! - + odpowiedz na ten komentarz