Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Koncert EOK na zakończenie karnawału. Bilety już zostały wyprzedane

2017-02-20 07:34:35 (ost. akt: 2017-02-20 07:38:28)
Tomasz Tomaszewski

Tomasz Tomaszewski

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Na zakończenie karnawału elbląscy kameraliści przygotowali dla melomanów wieczór muzycznych atrakcji. Podczas koncertu „Nad pięknym modrym Dunajem” usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej znane melodie XIX i XX wieku autorstwa kompozytorów różnych narodowości.

Znane i lubiane walce, marsze i tanga. Nie zabraknie najbardziej znanych wiedeńskich melodii najsłynniejszego przedstawiciela swego rodu - Johanna Straussa syna. Chwytające za serce utwory Georgesa Boulangera przeniosą słuchaczy w świat "muzyki salonowej" dziewiętnastego stulecia, łączącej folklor bałkański z elementami słynnych walców wiedeńskich.

Muzykom Elbląskiej Orkiestry Kameralnej towarzyszyć będzie skrzypek Tomasz Tomaszewski, pierwszy koncertmistrz Deutsche Oper Berlin, profesor Universität der Künste Berlin. Jako członek Kwartetu Polskiego był laureatem konkursów w Belgradzie i Monachium. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną jako solista, kameralista i dyrygent, występując z koncertami na całym świecie. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym orkiestry Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin. Ma na swym koncie wiele nagrań dla wytwórni fonograficznych w Polsce, Niemczech i Japonii. Jako ceniony pedagog jest zapraszany do jury konkursów muzycznych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Japonii i Korei. Jest założycielem i Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Opolu oraz Festiwalu Śląskie Lato Muzyczne. Od 2006 r. jest prezydentem Internationale Beethoven Gesellschaft, a od 2013 r. prezydentem powstałego z jego inicjatywy Europejskiego Forum Muzyki Polskiej w Berlinie.

Koncert odbędzie się 26 lutego w sali Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Traugutta (godz. 19). Bilety na ten koncert zostały już wysprzedane.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB