Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Nasza dziennikarka z nagrodą SDP. "Dzięki niej życie bohaterów artykułów staje się lepsze"

2017-02-27 15:21:56 (ost. akt: 2017-02-27 15:29:24)
Anna Dawid

Anna Dawid

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Anna Dawid, nasza redakcyjna koleżanka, zdobyła nagrodę główną w dorocznym konkursie warmińsko-mazurskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. To pierwszy elbląski dziennikarz, który zdobył to prestiżowe wyróżnienie.

Nagrody w dorocznym konkursie im. Seweryna Pieniężnego, organizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, wręczono w minioną sobotę (25.02) podczas Gali Dziennikarzy Warmii i Mazur w Ratuszu Miejskim w Olsztynie.

Nagrodę główną zdobyła Anna Dawid, nasza redakcyjna koleżanka, ex aequo z Adamem J. Sochą z miesięcznika "Debata".

10-osobowe jury doceniło naszą koleżankę za cykl reportaży opublikowanych w "Dzienniku Elbląskim" w 2016 r.
— Publikacje pani Anny Dawid charakteryzują się dawką empatii przekraczającą dziennikarskie obowiązki. Dzięki tej empatii życie opisywanych bohaterów staje się lepsze. Takie materiały dziennikarskie i tacy dziennikarze sprawiają, że powraca wiara w sens uprawiania tego zawodu — powiedział Zbigniew Rytel przed odczytaniem werdyktu jury.

Anna Dawid odbiera nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy PolskichJury doceniło Anię za jej artykuły pt.:
1. "Tu jestem u siebie, tu jest mój dom" - historia Dory Mross, Niemki, która po 70. latach wróciła do rodzinnego Przybyłowa w gminie Tolkmicko. Żyje wśród maleńkiej polskiej społeczności i zyskała jej ogromny szacunek. To reportaż o pojednaniu i wybaczeniu w relacjach polsko-niemieckich.

2. "Chcę przestać się bać, uciekać i włóczyć"- reportaż o bezdomnej 37-letniej Aleksandrze z Elbląga, wieloletniej ofierze przemocy fizycznej i seksualnej. Po interwencji kobieta otrzymała mieszkanie i szansę na nowe życie.

3. "To, co przeżyłem w Grudniu 70. zostało we mnie na zawsze". To dotychczas niepublikowane, wstrząsające relacje elblążanina Franciszka Dąbrowskiego, pierwszego więźnia grudnia 1970 roku w Elblągu.

4. "Rozdzielono je w dzieciństwie. Od pół wieku szuka siostry". Historia sióstr, które w 1951 roku rozdzielono i każda trafiła do innej rodziny. Dzięki publikacji siostrom po niemal 65-latach udało się odnaleźć i spotkać.

5. "Tak stał się cud, czyli jak wydostałem się z piekła". To reportaż o bezdomnym elblążaninie panu Grzegorzu pokazujący, że można wydostać się z bezdomności i alkoholizmu, rozpoczynając nowe życie.

Nagrodę wręczali dziennikarz i publicysta Stefan Truszczyński oraz senator Bogusława Orzechowska.

Anna Dawid w redakcji "Dziennika Elbląskiego" pracuje od dziewięciu lat.
— Byłam mocno zaskoczona nagrodą. Cieszę się i dziękuję jury za docenienie mojej pracy. Bohaterowie moich publikacji to zwykli ludzi, którym staramy się pomóc — mówi Ania.

Naszej koleżance serdecznie gratulujemy!
Redakcja DE


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. leśny dziad #2191404 | 159.205.*.* 28 lut 2017 08:35

    Brawo Ania !

    ! - + odpowiedz na ten komentarz