środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Padł rekord w Kinie Światowid. Powstanie trzecia sala kinowa

2017-03-01 09:56:35 (ost. akt: 2017-03-02 07:36:07)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Luty 2017 r. to najlepszy miesiąc pod względem ilości widzów - co najmniej od dziesięciu lat — informuje Kino Światowid w Elblągu. — Lepszego prezentu na 55. urodziny nie mogło sobie wymarzyć.

Jeszcze jakiś czas temu nie brakowało osób przewidujących upadek kin, szczególnie kin lokalnych, studyjnych – takich jak elbląskie Kino Światowid. Sprzyjały temu dostępność coraz lepszego kinowego sprzętu domowego oraz darmowych filmów.
— Jednak tendencja się odwróciła. Widzowie coraz częściej wybierają oglądanie filmu na dużym ekranie w warunkach kinowych — ocenia Karolina Śluz z Kina Światowid.

Jak dodaje, to nie jest przypadek.
— Do rekordowego wyniku Kina Światowid przyczynił się frekwencyjny sukces filmów: „Sztuka kochania”, „Ciemniejsza strona Greya” oraz „Lego Batman”. Widzowie chętnie też wybierają takie filmy jak „Pokot” czy „Toni Erdmann” — dodaje.

Lutowy rekord to także efekt codziennej, wieloletniej pracy Kina Światowid.
— Dbałość o jakość dźwięku, obrazu oraz inne elementy, które powodują, że widz w Kinie Światowid czuje się dobrze. To priorytety każdego dnia naszej pracy — mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid.

Kino Światowid nieustannie się modernizuje, zabiega o dofinansowania na jeszcze lepszy sprzęt. We wrześniu wymieniony został ekran na dużej sali oraz system okularów 3D.
— W planach mamy wprowadzenie kolejnych rozwiązań, które ułatwią widzom proces kupna biletu. W 2019 r. będziemy mieli trzecią salę kinową wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt — dodaje Karolina Śluz. — Słuchamy sugestii naszych widzów. Zapytania widzów o konkretny tytuł mają realny wpływ na kształt repertuaru. Wkrótce ruszy cykl jednorazowych pokazów pn. „Kino na życzenie”. Będzie to miejsce dla filmów, które z różnych powodów nie mieszczą się w regularnym repertuarze, a nasi widzowie chcą je obejrzeć na dużym ekranie.
Podsumowując. Pełne sale na seansach to ogromna satysfakcja. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. @RR #2192955 | 188.146.*.* 1 mar 2017 21:33

  Do Światowid"A"!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. RR #2192595 | 78.88.*.* 1 mar 2017 15:38

   Lubię chodzić do Swiatowidu, choc przeraża mnie ta chęć przypodobania się wszelkiej maści żarłokom preferującym w kinie wiadro popcornu, czy inne jakieś takie. Kino dla filmu ,chcesz żreć do knajpy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz