Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Weekendowe koncerty elbląskich kameralistów

2017-03-03 12:29:37 (ost. akt: 2017-03-03 13:17:49)

Autor zdjęcia: arch. orgaznizatorów

Zbliżający się weekend dla elbląskich kameralistów zapowiada się bardzo pracowicie. Już jutro, 4 marca o godz. 18:00 Elbląska Orkiestra Kameralna wystąpi w Filharmonii Bałtyckiej w programie zatytułowanym „Artur Andrus – Człowiek Orkiestra”.

W niedzielę, 5 marca o godz. 18:00 kameraliści zapraszają do ZPSM w Elblągu na wydarzenie, które z pewnością zapisze się na długo w pamięci melomanów – koncert specjalny Anny Tsybulevej i Szymona Nehringa.
Koncert Artura Andrusa z towarzyszeniem elbląskich kameralistów pod batutą Andrzeja Borzyma Jr. to recital kabaretowy, w którym będzie można usłyszeć piosenki z płyty „Myśliwiecka” i „Cyniczne córy Zurychu” w zupełnie nowych aranżacjach.

Wykonawcą utworów i prowadzącym jest oczywiście sam artysta. Piosenki takie jak „Piłem w Spale, spałem w Pile”, „Królowa nadbałtyckich raf”, czy „Cyniczne córy Zurychu” będą przeplatane humorystycznymi komentarzami, anegdotami, wierszami, zawsze na najwyższym poziomie. Opracowania łączą brzmienia zespołu Artura Andrusa z brzmieniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. „Artur Andrus – Człowiek Orkiestra” jest powtórzeniem koncertu, który elbląska publiczność miała okazję wysłuchać już w ubiegłym roku.

Niezwykle interesująco zapowiada się niedzielny koncert (5 marca br.) „Wielcy kompozytorzy – Mistrzowskie wykonania”. Niecodzienną atrakcją będzie symfoniczny, aż 35-osobowy skład Orkiestry! Muzyków poprowadzi jeden z najbardziej utalentowanych dyrygentów młodego pokolenia Jakub Chrenowicz. W repertuarze Mozarta i Beethovena usłyszymy – Annę Tsybulevę i Szymona Nehringa – niezwykle utalentowanych pianistów, laureatów wielu konkursów i festiwali, podbijających sceny muzyczne na całym świecie.
Informacja EOKŹródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB