środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Nocna dycha... Zapraszają na wspólne treningi biegowe

2017-03-06 18:18:52 (ost. akt: 2017-03-06 18:23:05)

Autor zdjęcia: materiały organizatorów

Organizatorzy zawodów triathlonowych w Elblągu, wchodzących w skład ogólnopolskiego cyklu Garmin Iron Triathlon, zapraszają na otwarte treningi biegowe. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek (9.03) o godz. 20 na Placu Katedralnym, przed głównym wejściem do katedry św. Mikołaja.

Uczestnicy treningu, po krótkiej rozgrzewce, przebiegną trasę etapu biegowego zawodów, czyli ulicami: Wodną, Świętego Ducha, Stary Rynek, Rzeźnicką, Przymurze, Wigilijną, Rycerską, Pocztową, Robotniczą, Nową 2, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Stoczniową, ponownie deptakiem Stary Rynek oraz Mostową, by wrócić do miejsca spotkania biegaczy. Dystans jednej pętli to 2,65 km. W ramach treningu przewidziane jest przebiegnięcie czterech pętli, czyli 10,55 km, ale każdy z uczestniczących w treningu może pokonać dowolną liczbę pętli.

— Nocna dycha, czyli nocne treningi biegowe, to nasza nowa propozycja dla zawodników startujących w Elblągu. Treningi są otwarte, bezpłatne, skierowane do wszystkich chętnych. Tempo będzie spokojne, konwersacyjne. Przebiegniemy trasą zawodów, ale poruszać się będziemy chodnikami. Spotkania biegowe będą kontynuowane również w kolejnych tygodniach, jeżeli ta forma aktywności przypadnie do gustu mieszkańcom Elbląga — powiedział Marcin Florek z Labosport Polska, który poprowadzi treningi.

Organizatorzy Garmin Iron Triathlon przypominają, że treningi odbywać się będą przy otwartym ruchu drogowym, uczestnicy przebiegać będą chodnikami, dlatego zachęcają do ubrania odzieży z odblaskowymi elementami.

Zawody Garmin Iron Triathlon Elbląg będą trzecią imprezą cyklu i odbędą się 18 czerwca. Triathloniści do wyboru będą mieli jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu) lub 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). Na każdym z dystansów będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba zmierzy się z pływanie, druga z jazdą na rowerze, a trzecia z biegiem. Cały czas można zapisać się na zawody w Elblągu – należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów tutaj.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB