Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Trzecia Ekstremalna Droga Krzyżowa

2017-03-08 11:57:21 (ost. akt: 2017-03-08 12:25:18)
Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Jest taka jedna noc, podczas której odcinasz się od telefonu, bliskich, wygody i wychodzisz w drogę. 1 marca 2017 r. wraz z początkiem Wielkiego Postu rozpoczęły się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Elbląg już po raz trzeci przygotowuje się do tego wydarzenia. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpoczyna się 7 kwietnia 2017 r. mszą św. o godz. 20.

— Tak jak w ubiegłym roku spotykamy się w kościele św. Brata Alberta w Elblągu, a stamtąd rozejdziemy się do Archikatedry we Fromborku (trasa czerwona - 40km) lub do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej (trasa zielona – 42km) albo do kościoła Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku (trasa czarna– 40,6km) — informują organizatorzy.

Ekstremalna Droga Krzyżowa nie jest pieszą pielgrzymką, lecz nocnym wędrowaniem w swojej ciszy.

— Może właśnie dlatego EDK zdobywa coraz więcej chętnych, bo przecież wychodzimy w pustynię serca – zostajemy opuszczeni przez świat, a odkopują się zapomniane przez nas bóle, cierpienie, niewiara. Porzucamy wszystko, żeby usłyszeć siebie. Tu już nie możesz liczyć na hałas, na przyjaciół, którzy opowiedzą żart i czasem się pomodlą – to nie jest grupa pielgrzymkowa. To walka o swoje wnętrze i odkrycie Boga — informują organizatorzy.

W tym roku tematem przewodnim rozważań będzie „Droga przełomu”. Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia, a może masz do podjęcia ważne decyzje, albo czekasz na jakiś przełom w swoim życiu, nie zwlekaj i zapisz się już dziś wysyłając swoje zgłoszenie na www.edk.org.pl lub e-mail: elblag.edk@gmail.com.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB