Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Strajk Kobiet w Elblągu

2017-03-08 17:15:35 (ost. akt: 2017-03-09 08:40:03)
Międzynarodowy Strajk Kobiet - Elbląg

Międzynarodowy Strajk Kobiet - Elbląg

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W środę (8.03) kobiety w proteście przeciw łamaniu ich praw przeszły ulicami Elbląga.

— Chciałabym, aby szanowane były prawa kobiet. Abym mogła pójść do apteki i kupić sobie pigułkę "po", kiedy będzie taka potrzeba. Chciałabym, żeby nikt mi nie mówił, co mam robić. Nikt nie będzie kobietom układał życia, chcemy o sobie decydować. Ostatnio słyszałam wypowiedź pana Korwina: że kobiety są nieinteligentne, jestem ciekawa, co myśli o tym jego żona — mówi Małgorzata Strawińska elblążanka, która uczestniczyła w strajku kobiet.

— Nie zgadzam się, żeby nie było wolno zgwałconej kobiecie usunąć ciążę — mówi Elżbieta Chmielewska, uczestniczka strajku. — Katolikom, żadne ustawy nie są potrzebne, katolik nie chce aborcji, to jej nie zrobi. A w tym kraju żyją nie tylko katolicy.

Strajk kobiet odbył się w kilkudziesięciu miastach Polski, włączyły się w niego kobiety z całego świata. Na ulice wyszły na wszystkich kontynentach w walce o swoje prawa.

— Dzisiaj, ósmego marca, my kobiety gromadzimy się na ulicach naszych wsi, miasteczek i miast. Po to, by poprzez Międzynarodowy Strajk Kobiet stawić opór narastającej mizoginii, ksenofobii i transfobii; aby odeprzeć falę rasizmu i przemocy, ochrzczonego już w niektórych krajach kobietobójstwami. Głos naszego sprzeciwu słychać od stuleci. Od kilku miesięcy wybrzmiewa on głośniej niż dotychczas, dzisiaj łączymy się, by jako kobiety świata powiedzieć stanowcze nie systemowi opresji i przemocy skierowanej przeciwko nam. Zamiast wsparcia, zbyt często słyszymy obelgi. Wciąż spotyka nas pogarda ze strony rządzących i popleczników władz — mówią organizatorzy strajku.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kobieta #2198269 | 213.5.*.* 9 mar 2017 12:27

  A może warto by było protestować przed jakimś sądem. Sędziowie wypuszczają zboczeńców przed upływem kary, bo skazany "dobrze" się sprawował a ten wychodzi na wolność i dalej robi swoje. Może zawalczcie o to aby gwałciciele mieli karę dożywocia a poczujecie się bezpiecznie. A pigułka "po" przestanie być potrzebna. Wszak mądra Polka przed szkodą a nie po. Szanujcie się kobiety zamiast histeryzować. Ja osobiście nie widzę aby były łamane prawa kobiet. Coś oprócz tej pigułki się zmieniło? Nic. Po o co więc te wrzaski? Chyba tylko dlatego, że poprzedni rząd nie pozwalał na demonstracje bo nie było demokracji. Teraz możecie, a więc nadrabiacie stracone lata.Żal mi was bo widzę, że rozum was opuścił i zatraciłyście zdolność logicznego myślenia.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Robert Koliński #2198219 | 87.205.*.* 9 mar 2017 11:22

  Dziękujemy pięknie wszystkim elblążankom i elblążanom, które/rzy pomimo niesprzyjającej temperatury i nagonki PiSowskiej troll-propagandy zdecydowały/li się przyjść na marsz i upomnieć o swoje niezbywalne prawa - jesteście wielkie/wielcy! Po drodze, na całej długości marszu, przyłączali się do nas mieszkańcy i mieszkanki Elbląga (pozdrawiamy zwłaszcza pracownice hali Elzamu oraz dopingujących nas w okolicach Azalii:), które pod biurem pisowskiego posła Wilka dały prawdziwy koncert na garnki, gwizdki, gardła i patelnie. Byli Zieloni, była Razem, byli przedstawiciele LGBT i IP, sama w zasadzie porządna lewica - tradycyjnie zabrakło prawicuchów, którzy schowali się za biskupią kiecą; do czasu:) Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczestniczkom i uczestnikom marszu oraz elbląskiej Policji, zwłaszcza za świetną akcję z ranną mewą:) Pamiętajmy, Razem jesteśmy silniejsze/si a Solidarność Naszą Bronią!:)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ojej #2198153 | 109.241.*.* 9 mar 2017 10:24

  Lepiej poszłyby do kosmetyczki i fryzjera lepiej spędziłyby czas i dobrze by im to zrobiło

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. yola #2197975 | 77.253.*.* 9 mar 2017 07:17

  Te stare to wsciekłe macice ????? istny cyrk ,dla tych paru wsciekłych macic nawet nie warto się fatygowac .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Vez #2197719 | 188.146.*.* 8 mar 2017 19:56

  Te młode dziewczyny bezdzietne samotne krzyczące iż chcą praw Reprodukcyjnych... heh .. smutno i śmieszno...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz