Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Spotkanie w kąciku podróżnika

2017-03-10 14:08:37 (ost. akt: 2017-03-10 13:53:58)
Malta

Malta

Autor zdjęcia: Bobu/wikipedia/cc

Na kolejne spotkanie podróżnicze zaprasza filia biblioteczna nr 5 na Osiedlu Zawada.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 marca o godz. 17.00 w bibliotecznym cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan” o tygodniu spędzonym na Malcie opowie Maciej Romańczuk. Wstęp wolny.

Malta to miejsce, gdzie przez około trzysta dni w roku jest słonecznie. Otoczona wodami Morza Śródziemnego, w niewielkiej odległości od Sycylii z jednej strony i od Tunezji z drugiej. Ostatnio staje się coraz częstszym kierunkiem dla tych, którzy lubią ciepły klimat i szukają ucieczki od zimy. Malta nie jest wielka, większość ciekawych miejsc znajduje się na dwóch głównych wyspach: Malcie i Gozo.

Jest tutaj takie zagęszczenie wszelkiej maści pięknych miast, fortec, zabytków, zatok, plaż i innych atrakcji turystycznych, że głowa może rozboleć. W samej tylko stolicy - Valletcie jest ponoć 320 zabytków. Żadne inne miasto nie może pochwalić się takim zagęszczeniem atrakcji. Jednym z nich było też słynne Azure Window, czyli „Lazurowe Okno”. Niestety 8 marca 2017 r. ta blisko 50 metrowej wysokości, wyglądem przypominająca ogromny łuk, formacja skalna runęła do morza.

Sztorm zniszczył słynne Lazurowe Okno, a morze pochłonęło na zawsze cud natury i symbol Malty. Lazurowe Okno zdobiło bowiem większość przewodników opisujących Maltę i podczas zwiedzania drugiej głównej wyspy Malty - Gozo, był to jeden z punktów obowiązkowych dla turystów z całego świata. Mimo tej straty Malta zasługuje na to, by nadal nazywać ją muzeum pod gołym niebem.
Informacja Biblioteki Elbląskiej

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB