Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

To będzie święto sportu w Elblągu

2017-03-14 17:30:00 (ost. akt: 2017-03-14 17:43:04)
Gala sportu to okazja do zaprezentowania osiągnięć naszych sportowców, trenerów i działaczy

Gala sportu to okazja do zaprezentowania osiągnięć naszych sportowców, trenerów i działaczy

Autor zdjęcia: UM Elbląg

To ma być święto wszystkich ludzi, którzy tworzą sport w naszym mieście. Już w najbliższy czwartek (16.03) w hali sportowo–widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej odbędzie się sportowe podsumowanie 2016 roku. A będzie co świętować, bo Elbląg sportem stoi.

W Elblągu działa około 100 stowarzyszeń i klubów sportowych, które zrzeszają kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. Podczas Elbląskiego Święta Sportu prezydent miasta Witold Wróblewski wyróżni tych sportowców, którzy w 2016 r. zasłużyli się dla różnego rodzaju dyscyplin.
— Po raz pierwszy to spotkanie organizowane jest w nowej formule. Chcemy, aby było to święto wszystkich ludzi, którzy tworzą sport w naszym mieście. Zaprosiliśmy sportowców – a mamy ich bardzo wielu w różnych dziedzinach, trenerów, działaczy klubowych i sponsorów. Zapraszamy również rodziny osób uprawiających sport, a także mieszkańców, którzy interesują się sportem, kibiców, czy osoby uprawiające sport amatorski. Niech będzie to nasze wspólne święto, a także okazja do prezentacji elbląskich klubów i ich dokonań — mówi prezydent.

A sportowych sukcesów Elbląg ma całkiem sporo.
— Należy tu podkreślić choćby sukcesy drużyn Kram Start Elbląg, który dotarł do półfinałów Challenge Cup, Meble Wójcik, którzy awansowali do Superligi PGNiG, czy naszej II-ligowej Olimpii — mówi Małgorzata Sowicka, dyrektor departamentu edukacji i sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu. — I co ważne: Elbląg może się pochwalić zdobyciem 1098 punktów w Ogólnopolskim Systemie Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży, co daje nam wysokie, 23 miejsce w kraju na 877 gmin w całej Polsce.

Uroczysta gala odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135 w najbliższy czwartek (16.03) o godz. 17. Podczas czwartkowego święta oprócz sportowego podsumowania 2016 roku, zostaną także wręczone nagrody i stypendia najlepszym sportowcom. Zaplanowano również pokaz sportowy zawodników Olimpii Judo oraz pokazy taneczne. Zostaną również ogłoszone wyniki na najpopularniejszych sportowców amatorów w rozgrywkach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.
as

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marcyś #2202178 | 83.25.*.* 14 mar 2017 21:14

    Ranga mi sie podoba.Przedewszystkim zaprosic sponsorów.Bo to praktycznie dzieki ich pieniądzom sport sie w naszym Elblagu kreci.Niestety za małe srodki ida na sport z Miasta.Zwłaszcza na sport zawodowy w ligach centralnych (ogólnopolskich)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz