środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Z okien wydobywał się gęsty dym. Pożar na Stawidłowej [zdjęcia]

2017-03-16 10:56:53 (ost. akt: 2017-03-16 11:12:24)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Trzy zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem, jaki wybuchł w czwartek przed południem w budynku przy ul. Stawidłowej w Elblągu.

Pożar w jednym z mieszkań przy ul. Stawidłowej wybuchł w czwartek (16.03) około godz. 10. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej oraz wóz operacyjny.
— Kiedy przyjechaliśmy na miejsce z okien mieszkania na pierwszym piętrze wydobywał się gęsty dym — relacjonuje bryg. Tomasz Malesiński, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Elblągu. — Lokatorzy opuścili budynek przed naszym przyjazdem, nie mniej jednak potrzebowali pomocy medycznej.

Strażacy musieli także wyważyć drzwi w mieszkaniu na drugim piętrze. Z relacji okolicznych mieszkańców wynikało, że znajduje się tam osoba niepełnosprawna, która ma problemy z samodzielnym poruszaniem.
— Wraz z policjantem wyprowadziliśmy tę osobę na zewnątrz — dodaje bryg. Malesiński.

Strażacy szybko ugasili pożar. Jak mówią, prawdopodobnie jego przyczyną była niesprawna instalacja elektryczna, od której w ogniu stanęła wersalka znajdująca się w pobliżu gniazdka elektrycznego. Żywioł zniszczył pokój oraz jego wyposażenie.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB