Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Tak było podczas Elbląskiego Święta Sportu [zdjęcia]

2017-03-16 20:54:38 (ost. akt: 2017-03-16 21:02:11)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej, podsumowano sportowy 2016 rok w Elblągu. Wręczono także nagrody i stypendia najlepszym sportowcom oraz poznaliśmy laureatów głosowania na najpopularniejszych sportowców amatorów rozgrywek organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.


To było święto elbląskiego sportu. Halę sportowo-widowiskową przy al. Grunwaldzkiej wypełnili w czwartek po południu sportowcy, którzy na co dzień trenują różne dyscypliny. Poznaliśmy także nazwiska laureatów głosowania na najpopularniejszych sportowców amatorów rozgrywek organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.
Wygrał Tomasz Nowicki, który występuje w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów Hydrobud. Jest zawodnikiem wszechstronnie uzdolnionym sportowo, dla którego nie ma różnicy, czy gra w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę lub unihokeja. Od najmłodszych lat związany także z piłką ręczną, ale ostatecznie postawił na futbol. Na swoim koncie ma także krótki epizod w grupach młodzieżowych Olimpii oraz kilka lat gry w niższych liga w Elblągu i okolicy. Dzisiaj, gdyby mógł cofnąć czas, piłką nożną zająłby się zawodowo. Amatorskie rozgrywki traktuje jak spełnienie dziecięcych marzeń o profesjonalnej piłce. Bardzo lubi grać w jednej drużynie z bratem Patrykiem i chociaż dzieli ich różnica wieku, to jak sam twierdzi, na boisku czują się jak piłkarscy bliźniacy. Pierwszy w historii król strzelców Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów oraz zdobywca z zespołem Dream mistrzostwa ligi. W obecnym sezonie wraz z zespołem AS-Trans mierzy w podium. Jest także na najlepszej drodze, by po raz drugi zostać królem strzelców, choć jak podkreśla, ważniejsze jest dobro drużyny niż indywidualne wyróżnienia.


Najpopularniejsi sportowcy-amatorzy
1. Tomasz Nowicki (Piłkarska Elbląska Liga Amatorów Hydrobud)
2. Adrian Lewandowski (Elbląska Liga Darterów)
3. Marcin Walędzik (Awangarda Volley Liga)
4. Katarzyna Gliniecka (Elbląska Liga Darterów)
5. Marcin Wojtaś (Piłkarska Elbląska Liga Amatorów Hydrobud)
6. Igor Bunda (Nati Basket Liga)
7. Leszek Kosiacki (Amatorska Liga Tenisa Stołowego)
8. Mateusz Gagjew (Grand Prix Elbląga w biegach na orientację)
9. Jerzy Machelski (Grand Prix Elbląga w badmintonie)
10. Magdalena Orzechowska (Grand Prix Elbląga w biegach na orientację)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB