Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Old Masters mistrzami Elbląga

2017-03-24 12:01:54 (ost. akt: 2017-03-24 12:07:27)

Autor zdjęcia: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali tenisiści zespołu Old Masters, którzy w decydującym meczu pokonali zespół JaRo Zatorze 3:0.


W najważniejszym meczu sezonu spotkały się dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej. Obrońca mistrzowskiego tytułu Old Masters dotarł do finału dzięki wygranej 3:1 z ŻTS Kmiecin, natomiast JaRo Zatorze w drodze do finału ograło ESK Nestora też w stosunku 3:1.

Mecz finałowy miał dość jednostronny przebieg. Obrońcy tytułu z Old Masters w każdym z trzech meczy stracili tylko po jednym secie i wygrali dość gładko całe spotkanie 3:0.

Nieco więcej emocji towarzyszyło rywalizacji o brązowe medale w której ESK Nestora zagrało z ŻTS Kmiecin. Spotkanie rozstrzygnęło się po pięciu zaciętych meczach na korzyść zawodników z ESK Nestora.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek ligowych i wręczenie nagród. Trzy najlepsze drużyny obecnego sezonu otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe.
Dodatkowo Krzysztof Ditter (ŻTS Kmiecin) został najlepiej punktującym graczem ligi (24 pkt.) i w jego ręce trafiła pamiątkowa statuetka.


Przed drużynami przerwa wakacyjna, a na kolejną edycję Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizatorzy zapraszają we wrześniu. Wcześniej, bo już 22 kwietnia zapraszamy na Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Elbląga w tenisie stołowym w grach indywidualnych i deblowych.

Skład zwycięskiej drużyny Old Masters: Daniel Buczyński, Marcin Podkański, Tomasz Tekliński, Arkadiusz Szóstek, Kazimierz Turzyński.

Mecz o 1. miejsce
JaRo Zatorze — Old Masters 0:3 (3:9)

Old Masters: Marcin Podkański 1,5 pkt., Daniel Buczyński 1 pkt., Tomasz Tekliński 0,5 pkt.

Mecz o 3. miejsce:

ESK Nestora – ŻTS Kmiecin 3:2 (11:8)

ESK Nestora
: Lech Brzeski 1,5 pkt, Piotr Jadanowski 1,5 pkt.

o 5. miejsce:
 Tsunami – SM Parkowa 3:2 (9:8)
o 7. miejsce:
 Lazurki – JLS Silver 3:1 (9:5)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB