Poniedziałek, 23 października 2017. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Ludzie z żelaza po raz drugi wystartują w Elblągu

2017-03-24 12:40:48 (ost. akt: 2017-03-24 12:45:01)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Garmin Iron Triathlon ponownie zawita do Elbląga. Zawody, które rok temu przyciągnęły ponad pół tysiąca zawodników, w tym ponad setkę elblążan, w tym sezonie odbędą się 18 czerwca. Podobnie jak w zeszłym roku zlokalizowane będą w samym centrum elbląskiego Starego Miasta

Garmin Iron Triathlon to popularny, jeden z największych i najstarszy cykl zawodów dla triathlonistów (pływanie, rower, bieg) w Polsce. W jego skład wchodzi pięć edycji, które w tym roku odbędą się w Piasecznie (21.05), Ślesinie (04.06), Elblągu (18.06), Stężycy (02.07) oraz w Płocku (16.07).

Zawodnicy tradycyjnie będą mogli ścigać się na jednym z dwóch dystansów: 1/4 IM (950 m pływanie, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu) lub 1/8 IM (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegu.). Na obydwu dystansach można wystartować także w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Zawody Garmin Iron Triathlon Elbląg odbędą się drugi raz. Zeszłoroczny debiut przyciągnął ponad 500 osób, w tym aż 115 mieszkańców Elbląga. 

— Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Marcinowi Florkowi za dotychczasową współpracę i za to, że Elbląg znalazł się na mapie zawodów. Ubiegłoroczna edycja imprezy była bardzo udana, dlatego chcemy ją kontynuować. Mam nadzieję, że Garmin Iron Triathlon na stałe zagości w kalendarzu naszych wydarzeń sportowych. To dla nas wspaniała promocja. Już dziś serdecznie zapraszam elblążan zarówno do udziału, jak i kibicowania — zaznaczył podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

— Jesteśmy zadowoleni, że współpraca z miastem Elbląg układa się bardzo dobrze i że ponownie możemy zorganizować tutaj zawody triathlonowe. Zeszłoroczna edycja pokazała potencjał tego miasta oraz to, że ludzie chcą się ścigać w Elblągu — powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska. — Nasze elbląskie zawody otrzymały dwie prestiżowe nagrody: Debiut Roku 2016, przyznany w plebiscycie największego polskiego portalu branżowego Akademia Triathlonu oraz wyróżnienie prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, z czego jesteśmy bardzo dumni. To nas motywuje do jeszcze cięższej pracy — dodał.

W tym roku zawody w Elblągu odbędą się 18 czerwca (niedziela). Centrum zawodów wraz ze strefą zmian, expo, biurem zawodów oraz metą i strefą finishera zlokalizowane będzie w samym centrum Starego Miasta – przy Bulwarze Zygmunta Augusta oraz na Placu Katedralnym.

Pływanie odbędzie się w rzece Elbląg. Następnie zawodnicy udadzą się na szybką trasę kolarską, gdzie może paść niejedna życiówka. Wytyczona ona zostanie drogą wojewódzką nr 503 w stronę miejscowości Kamionek Wielki. Etap biegowy poprowadzony będzie ulicami Elbląga. Wytycznie trasy ulicami Starego Miasta spowoduje, że będą to zawody niezwykle widowiskowe i atrakcyjne zarówno dla triathlonistów, jak i kibiców.

Cały czas można zapisywać się na zawody w Elblągu, zarówno na triathlon, jak i zawody dla dzieci na dystansach 200 m, 500 m i 1000 m. W celu rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów www.irontriathlon.pl. Dotychczas na zawody zapisały się 453 osoby. Zapisy przyjmowane będą nawet w dniu zawodów, 18 czerwca.

http://m.wm.pl/2017/03/orig/alb8893-374592.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB