Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Piękny finał uczniowskiej akcji "Nie choruję - jestem morsem"

2017-03-27 21:04:48 (ost. akt: 2017-03-27 21:13:19)

Autor zdjęcia: nadesłane/SP 16 w Elblągu

Do wody weszły 32 osoby, w tym siedemnaścioro dzieci. Taki był finał akcji "Nie choruję - jestem morsem", organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 16 w Elblągu, który odbył się w niedzielę w Stegnie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 (klasa 5b) wraz z rodzicami zakończyli w niedzielę (26.03) drugi sezon Młodych Morsów wspólną kąpielą w Stegnie.

Projekt płynnie ewaluował od listopada 2015 r., kiedy to uczniowie z klasy Kalos Kagathos zaczęli chodzić po śniegu i nacierać nim stopy. Następnie przyszły marsze po wodzie i wreszcie powolne zanurzenia – od kostek aż po szyję. Aktualnie już dwunastka dzieci z 5B została pełnoprawnymi morsami.
— Wspaniałe jest również to, iż rodzice tych dzieci „posmakowawszy” zimnych kąpieli, dołączyli do tego zacnego grona — informują organizatorzy.

Niedzielna impreza miała jeszcze jeden szczególny wymiar – pokoleniowej integracji, bowiem poza rodzicami dzieci pojawili się również ich dziadkowie, którzy z dumą i zadowoleniem obserwowali swoje dzieci i wnuki.
— Myślę sobie iż szczególnie w obecnych w czasach zabiegania i braku czasu dla siebie i rodziny takie pokoleniowe spotkania mają przeogromne, jednoczące znaczenie. Byłem po prostu wzruszony widząc tyle całych rodzin, skupionych wokół wartości związanych z dbaniem o zdrowie oraz radośnie i aktywnie spędzających swój wspólny wolny czas. To jest moim zdaniem – nowoczesna prozdrowotna edukacja dla całej rodziny, wszystkich — podsumował Bogusław Tołwiński, nauczyciel z "szesnastki".

http://m.wm.pl/2017/03/orig/p1020281-375153.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB