Czwartek, 18 lipca 2019. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Żonkilowe Pola Nadziei w Pasłęku

2017-03-29 19:03:01 (ost. akt: 2017-03-29 13:54:45)

Autor zdjęcia: Malwina Krukowska

W niedzielę, 2 kwietnia, w Pasłęku, Drulitach oraz Zielonce Pasłęckiej odbędą się kwesty na rzecz Elbląskiego Hospicjum w ramach światowej akcji „Pola Nadziei”.

Wolontariusze będą zbierać datki przy parafiach św. Józefa i bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku, Parafii Greckokatolickiej pw. Narodzenia NMP w Pasłęku, Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Drulitach oraz Parafii św. Jana Chrzciciela w Zielonce Pasłęckiej.

.„Pola Nadziei” to światowa akcja edukacyjno-charytatywna, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

Akcja polega na sadzeniu, a następnie rozdawaniu zebranych wiosną żonkili w ulicznych kwestach. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkila - międzynarodowy symbol nadziei. W Pasłęku akcja „Pola Nadziei” została zainicjowana jesienią 2013 roku, kiedy po raz pierwszy posadzono cebulki żonkili. 30 września 2016r. miało miejse dosadzanie cebulek żonkili na polach zlokalizowanych u zbiegu ulic 3 Maja i Spółdzielczej.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB