środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

„Wieczór Wirtuozów” w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej

2017-04-05 11:54:22 (ost. akt: 2017-04-05 11:57:17)
Krzysztof Jakowicz

Krzysztof Jakowicz

Autor zdjęcia: arch. EOK

Koncert „Wieczór Wirtuozów” będzie spotkaniem z Krzysztofem Jakowiczem i Jakubem Jakowiczem, ojcem i synem.

Artyści wystąpią w szczególnym koncercie, podczas którego zagrają repertuar na dwoje skrzypiec. Połączenie umiejętności dwóch utalentowanych i docenianych skrzypków, w towarzystwie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, da z pewnością niezwykły efekt.

Krzysztof Jakowicz i jego syn Jakub Jakowicz to wirtuozowski duet skrzypcowy. Jest między nimi wiele różnic, ale łączy jedna cecha - miłość do muzyki. Krzysztof jest doświadczonym instrumentalistą, nazywanym tytanem skrzypiec.

Jakub, jak sam podkreśla, muzyką zaraził się już w okresie prenatalnym, kiedy to „bywał” na koncertach w łonie matki. Również skrzypaczki. Nigdy nie chciał zajmować się czymś innym niż muzyka. Obaj są wychowankami prof. Wrońskiego.

Artystów podczas koncertu usłyszymy w repertuarze, ukazującym pełnię ich umiejętności. Zgrają min. koncert d-moll na dwoje skrzypiec i orkiestrę Jana Sebastiana Bacha, należący do jednych z największych arcydzieł mistrza baroku oraz kompozycję współczesnego kompozytora - Concerto Liliowe na dwoje skrzypiec i orkiestrę - Sławomira Czarneckiego, którego góralskie rytmy prowokują solistów do niemal tanecznych kroków na scenie.

Krzysztof Jakowicz skrzypce, Jakub Jakowicz skrzypce, Marek Moś dyrygent, Elbląska Orkiestra Kameralna.

W programie między innymi: Jan Sebastian Bach  Koncert d-moll na dwoje skrzypiec i orkiestrę, Sławomir Czarnecki  Concerto Liliowe na dwoje skrzypiec i orkiestrę

Koncert: 22.04, godz. 19, sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
Bilety: 35 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy).
Informacja EOK

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB