Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Kwietniowa scena przy stoliku

2017-04-09 14:00:00 (ost. akt: 2017-04-07 13:28:35)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Już 12 kwietnia na Małej Scenie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Scena przy stoliku".

Teatr im. Aleksandra Sewruka i Stowarzyszenie Alternatywni tym razem zapraszają na sztukę Krzysztofa Bizia, Toksyny. Wstęp wolny.

„Toksyny” to dramat złożony z kilku epizodów: o zabijaniu, o kupowaniu, o miłości, o samotności i epizodu na zakończenie. Poznamy dwóch mężczyzn: MM (Mikołaja Ostrowskiego) i MS (Artura Hauke), którzy reprezentują różne pokolenia. Bohaterowie w każdej części będą wchodzić w role katów i ofiar, dzięki czemu poznamy przewrotną rzeczywistość, w której pojęcia demoralizacji i moralności przez cały czas się przenikają.

Krzysztof Bizio zadebiutował w 2000 roku. W swoich sztukach stosuje podobną jak Tarantino metodę fragmentaryzacji rzeczywistości. Jego opowieści nie są zgodne z logiką i chronologią, to raczej przebłyski świata, w którym bohaterowie czują się zgubieni. Wszystkie dramaty mają solidną konstrukcję – daje o sobie znać ścisłe wykształcenie Bizia.
(Pokolenie porno i inne niesmaczne utwory teatralne, Roman Pawłowski)

Bez przerwy w telewizji mówią, że żyjemy w kulturze europejskiej. Wiesz na czym polega kultura europejska? Kultura europejska polega na tym, że takich zwyrodnialców jak ty nie zabija się. Robi się z nich męczenników. Dlatego to jest właśnie sprawa między nami, rozumiesz?

Początek o godz. 18.
Stowarzyszenie Alternatywni

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB