Młodzi elblążanie powalczą o Puchar Tymbarku. Prezydent miasta: będę trzymał kciuki [zdjęcia]

2017-04-11 13:08:52(ost. akt: 2017-04-11 13:12:46)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Elblągu

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu zwyciężyła w wojewódzkim etapie turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku w kat. do 12 lat. Dzięki temu wystąpi w ogólnopolskim finale, który rozegrany zostanie w Warszawie na Stadionie Narodowym. We wtorek (11.04) młodzi piłkarze, trener oraz dyrektor SP 19 Edward Pietrulewicz spotkali się z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim.
— Bardzo serdecznie gratuluję Wam tego sukcesu. Życzę Wam zwycięstwa w ogólnopolskim finale. To zaszczyt zagrać na Stadionie Narodowym. Będę trzymał kciuki, abyście wygrali Puchar — mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas wtorkowego spotkania.

Wszyscy młodzi zawodnicy reprezentujący SP 19 to uczniowie klasy sportowej o profilu piłki nożnej stworzonej we współpracy z Olimpią Elbląg. Trenerem drużyny jest Piotr Zając, drugi trener II-ligowej Olimpii Elbląg.

Finał wojewódzki, który wygrali młodzi elblążanie, odbył się 7 kwietnia w Iławie. Nasi młodzi piłkarze, dzięki fantastycznej grze w finale pokonali drużynę z Ełku 1:0 w ten sposób przechodząc do etapu ogólnopolskiego.
— Było ciężko, ale daliśmy radę — mówili na spotkaniu młodzi piłkarze, zapewniając jednocześnie, że zrobią wszystko, aby na Stadionie Narodowym sięgnąć po najwyższe trofeum.

Finał w Warszawie zostanie rozegrany 29 kwietnia–2 maja tego roku. Organizatorami Turnieju są: Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z firmą Tymbark.

Zawodnicy zwycięskiej drużyny: Jakub Lipiński (bramkarz), Artur Łąpieś, Jakub Kolpert, Paweł Pytelewski, Karol Ornoch, Oskar Bartosiński, Oliwier Danielak, Bartosz Gumiński, Jakub Błaszczyk, Bartosz Leszczyński.