Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

U przedszkolaków z "dwójki"

2017-04-16 16:15:54 (ost. akt: 2017-04-14 13:08:54)

Autor zdjęcia: arch. przedszkola

Wiosna w przedszkolu zagościła wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Pierwszego dnia wiosny, już od rana, przedszkolaki uczestniczyły w grach i zabawach, nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Szukały wiosny również w muzyce, słuchając „Walca kwiatów”Czajkowskiego. Odzwierciedleniem utworu był taniec dzieci naśladujących rozwijające się i rosnące kwiatki.

Bukiety wiosennych kwiatów, ciepłe życzenia oraz słodkie upominki towarzyszyły dzieciom również podczas Dnia Kobiet. W tym dniu chłopcy zachowywali się, jak gentelmeni, wyręczali i pomagali dziewczynkom w codziennych obowiązkach, wywołując uśmiech na ich twarzach.

Rodzice bardzo chętnie uczestniczą w uroczystościach przedszkolnych i zajęciach edukacyjnych. Jedną z form włączenia rodziców w wychowanie dzieci poza domem, jest prezentacja swoich zawodów, zainteresowań i pasji. Grupę „Biedroneczek” odwiedziła pani Judyta, mama Filipa, farmaceutka, pracująca w aptece. Równie interesujące okazały się zajęcia z udziałem pani Kasi, fryzjerki.

Przedszkole odwiedzili także strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pasłęku, którzy przybliżyli dzieciom z grupy „Sowy” i „Leśne Skrzaty” swoją codzienną pracę.
Oprac. na podstawie informacji z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB