środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Camino. Dokąd prowadzi ta droga?

2017-04-20 10:36:01 (ost. akt: 2017-04-20 10:40:27)
Tamara Frączkowska

Tamara Frączkowska

Autor zdjęcia: arch. prywatne

W Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbędzie się spotkanie, na którym Tamara Frączkowska przedstawi swoją prezentację drogi do Camino.

— Będzie to opowieść ilustrowana moimi zdjęciami zrobionymi podczas moich samotnych wędrówek szlakiem Camino de Santiago w Hiszpanii w 2013 i 2016 roku. Celem, do którego prowadzi szlak Camino de Santiago jest Katedra św. Jakuba w Santiago, mieście leżącym na płn-zach. krańcu Hiszpanii. W Katedrze spoczywają, odnalezione w IX wieku, szczątki św. Jakuba. Od IX wieku szlakiem tym wędrowali chrześcijańscy pielgrzymi. Obecnie wędrują nim ludzie różnych wyznań, różnych kultur, ze wszystkich kontynentów — mówi pani Tamara.

Camino de Santiago prowadzi również do celu duchowego. Wędrując, pokonując trud Drogi, żyjąc w ascetycznych warunkach poznajemy sami siebie, przekonujemy się jak niewiele nam potrzeba, żeby poczuć się szczęśliwymi, stajemy się otwarci na innych ludzi. Jest piękne powiedzenie, że ostatni dzień Drogi do Santiago de Compostela staje się pierwszym dniem nowej Drogi naszego życia.

Spotkania: 25 kwietnia (wtorek) o godz. 18.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB