Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Zatańcz argentyńskie tango

2017-04-20 17:35:59 (ost. akt: 2017-04-20 16:40:37)

Autor zdjęcia: Adam Mazur/nadesłane przez Promyk

Magiczna relacja między kobietą a mężczyzną, w której może zaistnieć porozumienie bez słów oraz zmysłowy taniec - tak można określić tango argentyńskie. Najbliższe warsztaty z tego wyjątkowego tańca już w najbliższą niedzielę.

Tango to taniec improwizowany, porównywany do rozmowy.

— Mężczyzna nadaje impuls do ruchu, a kobieta na niego odpowiada. Rozmowa ta ma wiele płaszczyzn i stwarza wyjątkową atmosferę między tańczącymi – mówi Jola Rafińska, instruktorka tanga. —Tango to także niespotykane w żadnym innym tańcu objęcie i nie narzucony z góry rytm, który pozwala na pauzę w dowolnym momencie. W tym tańcu sami sobie jesteśmy choreografem i bawimy się improwizacją.

Zajęcia z tanga argentyńskiego odbędą się w najbliższą niedziele, 23 kwietnia w godzinach 11:30-14:30 w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80.

— Pokażemy i nauczymy was kilku podstawowych figur, jako narzędzi służących do improwizacji oraz opowiemy o etykiecie obowiązującej na imprezach tangowych — zachęca instruktorka.

Zajęcia prowadziły będą Jola Rafińska i Kuba Ciczkowski, którzy są tancerzami i instruktorami tanga argentyńskiego z Olsztyna, gdzie prowadzą regularne zajęcia oraz weekendowe warsztaty. Zanim rozpoczęli nauczać, spędzili setki godzin na zajęciach u argentyńskich maestros, wiele tygodni w Buenos Aires i przetańczyli niezliczoną ilość tangowych kilometrów.
Zyta Wrzos, Promyk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB