Gimnazjum nr 4 z tytułem mistrza województwa!

2017-04-21 11:17:29(ost. akt: 2017-04-21 11:36:48)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Elblągu zdobyli tytuł mistrza województwa szkół gimnazjalnych w koszykówce. W finale pokonali rówieśników z Gimnazjum nr 2 Działdowo aż 44:19!
W turnieju finałowym mistrzostw województwa gimnazjów, który odbył się w Nidzicy, wzięło udział pięć drużyn. Elbląg reprezentowała drużyna Gimnazjum nr 4 (Zespół Szkół nr 1 przy ul. Korczaka).

W pierwszy etapie turnieju elblążanie pokonali: Zespół Oświatowo-Sportowy Baza Mrągowo 40:37 oraz Gimnazjum nr 24 Olsztyn 42:24. W meczu o pierwsze miejsce elbląskie gimnazjum pokonało Gimnazjum nr 2 Działdowo 44:19.

W najlepszej piątce turnieju znalazł się Przemysław Orłowski (Gimnazjum nr 4), a jego kolega z drużyny Bartłomiej Chrzanowski został wybrany najlepszym zawodnikiem w swoim zespole. MVP turnieju wybrano Oskara Życzkowskiego (Gimnazjum nr 4 Elbląg).

Gimnazjum nr 4 w Elblągu będzie reprezentować województwo warmińsko-mazurskie w rozgrywkach ogólnopolskich.

Skład drużyny złotych medalistów z Elbląga: Bartłomiej Chrzanowski,  Przemysław Orłowski, Oskar Życzkowski, Łukasz Szczech, Konrad Jakimowicz, Kacper Trębacz, Nikodem Kunach, Piotr Wierzbicki,  Jakub Piskunowicz, Mikołaj Karnowski.

Ostateczna kolejność w turnieju w Nidzicy: 1. Gimnazjum nr 4 Elbląg; 2. Gimnazjum nr 2 Działdowo, 3. Gimnazjum nr 3 Nidzica, 4. Zespół Oświatowo -Sportowy Baza Mrągowo, 5. Gimnazjum nr 24 Olsztyn.