Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Wygraj książkowe nowości

2017-04-23 10:00:00 (ost. akt: 2017-04-21 14:44:21)

Autor zdjęcia: arch. wydawnictwa

Mamy dla Was nowości wydawnicze do zdobycia w konkursie.

Żeby zdobyć jedną z książek należy wysłać sms pod nr 71160 i w jego treści napisać dwa słowa, która kojarzą się nam z czytaniem - treść sms to de.ksiazka.odpowiedź. Koszt jednego sms to 1,23 zł z VAT. Każdy może wysłać dowolną liczbę odpowiedzi. Czekamy do 27 kwietnia do godz. 23.59. Książki trafią do autorów najbardziej kreatywnych odpowiedzi. Skontaktujemy się z nimi telefonicznie.

Niewiele elementów współczesnego życia ma zdolność poprawiania nam nastroju. Miłość, życie rodzinne i praca równie często są źródłem stresu, co radości. Zamożność - jeżeli nawet jest w naszym zasięgu - niekoniecznie wiedzie ku szczęściu. Nie jesteśmy nawet zgodni co do tego, co oznacza szczęście. Czy w takim razie poszukujemy go nadaremnie? Czy po prostu źle się do tego zabieramy? Patrząc na Wschód i na Zachód, sięgając po informacje z przeszłości i dalekich krajów, Olivier Burkeman przedstawia nam niezwykłą grupę ludzi, których łączy niezwyczajny sposób myślenia o życiu. Czy awangardowi psychologowie, eksperci od spraw terroryzmu, buddyści, twardo stąpający po ziemi konsultanci biznesowi, filozofowie greccy, czy współcześni guru, wszyscy argumentują, że zarówno w naszym życiu osobistym, jak i w całym społeczeństwie, to właśnie nasze stałe wysiłki, by być szczęśliwymi, wpędzają nas w nieszczęście. Istnieje jednak alternatywna droga do szczęścia i sukcesu, która polega na pogodzeniu się z porażką, pesymizmem, niepewnością i brakiem bezpieczeństwa: tymi wszystkimi rzeczami, których przez całe życie staramy się unikać.
„Szczęście. Poradnik dla pesymistów”, Olivier Burkeman
Wydawnictwo Muza

W tej rodzinie nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Leonardo to ceniony winiarz, który uważa, że udało mu się zapomnieć o tym, co kiedyś utracił. Ktoś jednak wie, że to nieprawda. Camila, piękna i zagadkowa, uchodzi za kobietę sukcesu. Ale zostaje posądzona o morderstwo. Gabriela jest szanowaną seniorką rodu. W sercu jednak skrywa pielęgnowaną latami nienawiść. Jest też Horacio, człowiek, który – wbrew swojej woli – sprawił najwięcej zamieszania. I wreszcie Sophie – obywatelka świata próbująca uciec od toksycznych relacji w rodzinie. Odkrywa coś, co wywraca jej życie do góry nogami i... zmienia przeszłość. Jest takie miejsce, w które nikt nie zapuszcza się przypadkowo i gdzie sprawy załatwia się we własnym gronie. Dolina Douro.
Poczuj prawdziwą Portugalię – słońce i mrok, upał i chłód. Rozwiąż zagadkę. To opowieść dla ciebie.
„Portugalka”, Iwona Słabuszewska-Krauze
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Matka zabija swojego rosyjskiego kochanka. Świadkiem morderstwa jest jej 11-letni syn. Nie może nikomu powiedzieć prawdy o tym, dlaczego wrzos koło mężczyzny zabarwił się na czerwono. Jednak pytań bez odpowiedzi jest więcej. Czy świadek jest winny? Czy milczeniem jest kłamstwem? Czy matka ma prawo poświęcić kogo tylko chce?
Powieść „Syn szczęścia” otrzymała nagrodę księgarzy norweskich przyznaną za najlepszą książkę dekady.
„Syn szczęścia”, Herbjorg Wassmo
Wydawnictwo Smak Słowa

Źródło: Dziennik Elbląski