Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Podsumowali wiosenne konkursy o najbliższym regionie [zdjęcia]

2017-04-26 15:05:53 (ost. akt: 2017-04-26 15:46:28)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Młodzi przyrodnicy z warmińsko-mazurskich szkół spotkali się w Elblągu, by wziąć udział w Forum Młodych Ekologów. Podczas forum odbyło się również podsumowanie trzech konkursów: literackiego, plastycznego i prezentacji multimedialnych, których organizatorem było Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Warmii, Mazur, Powiśla i Żuław — tak brzmiała nazwa konkursu zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu - Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczniowie mogli nadsyłać prace literackie, plastyczne oraz prezentacje multimedialne na poszczególne tematy.

— Konkursy miały na celu zainteresowanie nauczycieli i uczniów najbliższym regionem, jego walorami przyrodniczymi i kulturowymi, jego odrębnością — informują organizatorzy. — Poprzez zorganizowane konkursy zachęcaliśmy do odkrywania bogactwa przyrodniczego i kulturowego Warmii, Mazur Powiśla i Żuław, wielkiej skarbnicy dziejów regionu.

Wszystkie trzy konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Najwięcej prac zgłoszono na konkurs plastyczny na ilustrację do książki - tutaj wpłynęło 316 prac. Na konkurs literacki zgłoszono 297 utworów, a na konkurs prezentacji multimedialnych - 84.

Uroczyste podsumowanie konkursów odbyło się w środę (26.04) w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Wojska Polskiego 1 w Elblągu. Listę nagrodzonych i wyróżnionych można znaleźć na stronie internetowej W-MODN w Elblągu - tutajKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB