Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Z Elbląga do Nowego Jorku. Maksymilian będzie się uczył śpiewu od polskich gwiazd

2017-04-27 12:43:16 (ost. akt: 2017-04-27 17:21:29)
Maksymilian Więckowski

Maksymilian Więckowski

Autor zdjęcia: arch. MDK

Młody elblążanin Maksymilian Więckowski jedzie do Stanów Zjednoczonych na warsztaty wokalne, które poprowadzą gwiazdy polskiej estrady.

— Maksymilian Więckowski, jeden z naszych wychowanków, podopieczny Katarzyny Panicz, która w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi wokalne zespoły dziecięce i młodzieżowe, leci wraz z Fundacją Kochajmy Zabytki - Zabytki Dzieciom, do Nowego Jorku, żeby doskonalić swoje umiejętności wokalne. A kto poprowadzi warsztaty? Między innymi Kamil Bednarek, Ewelina Lisowska, Katarzyna Cerekwicka — informuje Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu.

Celem warsztatów jest promocja polskiej muzyki, więzi kulturowej z ojczyzną wśród dzieci polonijnych. Ponadto utrwalanie poczucia tożsamości narodowej i przywiązania kulturowego do korzeni w rodzinach polskich. Zabawa, muzyka i warsztaty wokalne mogą też być elementem kulturoterapii dla dzieci niepełnosprawnych, zarówno tych, które gościnnie polecą na projekt do USA z Polski, jak i tych, które mieszkają w Nowym Jorku.

—  Dla Maksymiliana i dla mnie, jako opiekuna i nauczyciela prowadzącego, to ogromne wyróżnienie - zaproszenie Maksa do udziału w programie Fundacji Zabytki Dzieciom „Nowy York śpiewa po polsku”.
Maksymilian miał 9 lat, kiedy pojawił się pierwszych raz na moich zajęciach. Już wtedy zauważyłam, że ma w sobie talent, w który będę chciała zainwestować swoją pracę, czas i energię. Ujął mnie swoją osobowością, charyzmą i interesującą barwą głosu. To chłopiec otwarty, z ogromną wrażliwością na sztukę, ambitny. Już podczas pierwszego festiwalu, na który pojechałam z Szalonymi Małolatami, Maks wyróżniał się na ich tle. Po półrocznej współpracy, na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki w Gdyni, zdobył wyróżnienie jako solista. Dziś mija kolejny, trzeci rok naszej wspólnej pracy. Maksymilian bardzo poważnie i odpowiedzialnie podchodzi do swojej pasji, mimo młodego wieku, na scenie i na zajęciach zachowuje się profesjonalnie. Uważam, że świetnie rokuje i jest obdarzony talentem, w który należy inwestować — mówi Katarzyna Panicz.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB