Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Minister powołał koordynatora ds. budowy kanału na Mierzei. To człowiek z Elbląga

2017-04-27 14:45:57 (ost. akt: 2017-04-27 17:20:00)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Koordynatorem ds. przekopu przez Mierzeję Wiślaną został elblążanin, kpt. Wojciech Żurawski, wieloletni szef kapitanatu portu Elbląg i były wicedyrektor Urzędu Morskiego ds. delegatury w Elblągu. Taką decyzję podjął w środę (26.04) minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Dobre informacje przekazał poseł Jerzy Wilk w czwartek (27.04) podczas sesji Rady Miejskiej.

— Prezydent Andrzej Duda podpisał już specustawę o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną. W tej chwili dwie polskie firmy za ponad 5 mln zł opracowują do tego dokumentacje techniczną m.in. z podejściami do portów w Elblągu. Specustawa umożliwia szybkie rozpoczęcie tego projektu. Miło mi także poinformować, że koordynatorem ds. budowy kanału będzie elblążanin, kpt. Wojciech Żurawski, który będzie miał siedzibę w Elblągu i stąd będzie nadzorował tę inwestycję — mówił poseł podczas sesji.

Kpt. Wojciech Żurawski jest absolwentem I LO im. Juliusza Słowackiego w Elblągu. W 1975 roku rozpoczął naukę w Wyższej szkole Morskiej w Gdyni, gdzie zdobył tytuł inżyniera nawigatora. W tym samym roku rozpoczął pracę w Polskich Liniach Oceanicznych. Pracował tu na różnych stanowiskach oficerskich w żegludze międzynarodowej, aż do 1983 roku, kiedy trafił do Urzędu Morskiego w Gdyni i pełnił funkcję kapitana Portu Tolkmicko. W latach 1987-1989 pracował także na morskich statkach obcych bander w żegludze międzynarodowej. W 1991 roku ponownie trafił do pracy w Urzędzie Morskim w Gdyni: rok później uzyskał dyplom pilota morskiego.

Od lat 90. aż do przejścia na emeryturę był związany z Urzędem Morskim w Gdyni, gdzie na przestrzeni lat pełnił m.in funkcje szefa kapitanatu Portu Elbląg oraz zastępcy Dyrektora Urzędu Morskiego ds. Inspekcji Morskiej oraz z-cy Dyrektora Urzędu Morskiego ds. Delegatury w Elblągu.
Kpt. Wojciech Żurawski ma 64 lata i obecnie jest na emeryturze. Decyzję o jego nominacji na koordynatora ds. przekopu przez Mierzeję Wiślaną podjął minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pryk #2233372 | 89.228.*.* 28 kwi 2017 08:34

    Cały ten przekop to chory pomysł jak lotnisko w Szymanach po którym ptaki i wiatr hulają jedynie.Jak taki Elbląg po przekopie ma być wielkim portem skoro zaraz obok jest Gdańsk i Gdynia które nawet w połowie nie wykorzystują swojego potencjału.To będą pieniądze wyrzucone w błoto a raczej muł.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jakub #2232881 | 27 kwi 2017 17:22

    Jak zaczną swoje chochole tańce ruscy ekolodzy to może niech w pierwszej kolejności zajmą się wyłowieniem beczek z gazami bojowymi, które tam zatopili ich rodacy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz