Poniedziałek, 23 października 2017. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Dzisiaj z Dziennikiem Elbląskim - Gazeta Turystyczna

2017-04-28 07:45:18 (ost. akt: 2017-04-28 07:56:31)

Przed nami długi weekend majowy, który będzie przedsmakiem zbliżającego się lata i sezonu urlopowego. W piątkowym wydaniu "Dziennika Elbląskiego" znajdziecie "Gazetę Turystyczną".

Podczas najbliższych dni, a także i latem, będziemy mieli więcej wolnego czasu. Jak go zagospodarować? Z myślą o tym przygotowaliśmy dla naszych Czytelników „Gazetę Turystyczną”, w której opisaliśmy atrakcje Mierzei Wiślanej, Żuław Wiślanych i Wysoczyzny Elbląskiej. W przygotowaniu tego numeru pomagali nam m.in. pracownicy elbląskiego PTTK, którzy nasz region znają jak własną kieszeń. Wbrew pozorom w naszym regionie nie brakuje atrakcyjnych miejsc, które warto zwiedzić podczas turystycznych wypraw. Zachęcamy do lektury.

A co jeszcze w piątkowym wydaniu "Dziennika Elbląskiego"?
\\\ Codziennie zdaje egzamin
Alkohol w jego życiu pojawił się wcześnie. Wpadł w nałóg, a także w kłopoty z prawem. Wylądował w więzieniu. Ale stanął na nogi. Od trzech lat nie pije, zdobył stałą pracę i wszystko idzie ku lepszemu. Teraz w wieku 47 lat podchodzi do matury. Po zdaniu egzaminów dojrzałości planuje iść na studia. Prawdziwy egzamin zdaje jednak każdego dnia, kiedy znowu udaje mu się nie wypić alkoholu. Jacek Szczygło z Elbląga opowiedział nam swoją historię.

\\\ Spokojna zamiast Buczka, czyli znikają komunistyczni patroni ulic
Pasłęk, jako pierwszy w naszym regionie, zmierzył się z ustawą dekomunizacyjną, nakazującą zmiany nazw ulic, których patroni są symbolami systemu totalitarnego. A jakie ulice w Elblągu czeka zmiana nazwy?

\\\ Stanąć jeszcze raz na starcie
U 21-letniego Michała cztery lata temu wykryto nowotwór mózgu. Mimo ciężkiej choroby nie zrezygnował ze swoich planów. Zrobił prawo jazdy, skończył Technikum Mechaniczne, a teraz jego marzeniem jest znalezienie pracy.

Wydanie elektroniczne "Dziennika Elbląskiego" kupisz tutaj
zobacz informacje z ostatnich 24h

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB