Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Zostań chodziarzem globu

2017-04-30 16:00:00 (ost. akt: 2017-05-17 13:24:39)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Nordic walking to sport dla każdego: starszych, czy młodszych. Przekonują o tym pasjonaci skupieni w Klubie Sportowym Włóczy-Kije, którzy wśród pasjonatów tego typu rekreacji poszukają... chodziarza globu.

Nordic walking jako forma aktywności polecana jest w zasadzie wszystkich: tak dużym, jak i małym. Chodzenie z kijkami mogą uprawiać nie tylko osoby sprawne. Nordic walking świetnie sprawdza się także przy schorzeniach kręgosłupa. Podczas chodzenia dotlenimy także wszystkie komórki naszego organizmu i angażujemy ponad 90 procent mięśni wzmacniając je, co jest bardzo korzystne dla całego kręgosłupa i naszej postawy. O tym, jakie korzyści niesie za sobą popularne "kijkarstwo" przekonują także członkowie Klubu Sportowego Elbląskie Włóczy-Kije, który zaangażował się w projekt "Z kijkami dookoła świata".

— Oferta skierowana jest do sympatyków nordic walking. Poprzez stałe uczestnictwo w zajęciach rejestrować będziemy ilość przechodzonych kilometrów na specjalnych kartach "kilometrażowych". Zamierzamy wybrać "chodziarza globu" - osobę, która zbliży się do długości równika, czyli długości równej 40 075 km — mówi Urszula Wolna, prezes KS Elbląskie Włóczy-Kije.

Innowacyjny charakter tego zadania polega na tym, że jego uczestnicy poza chęcią chodzenia i zbierania kilometrów będą rywalizować o uzyskanie jak najlepszego wyniku zbliżonego do długości równika i zdobycie "chodziarza globu".

— Projekt skierowany jest do wszystkich grup wiekowych. Marsze odbywać będą się odbywać w środy, soboty i niedzielę o godzinie 9, a we wtorki i czwartki o godzinie 17. Zbieramy się przy Muszli Koncertowej w Bażantarni — dodaje Urszula Wolna. — Chodzenie z kijkami to najbardziej rozwijająca się i dostępna forma rekreacji fizycznej. Poprzez organizację tego zadania chcemy dotrzeć do szerokiej grupy społeczeństwa naszego regionu. Tworzymy nowe warunki i nawyki do aktywnego spędzania czasu wolnego, promujemy zdrowy styl życia. Priorytetem jest inicjowanie i stymulowanie aktywności fizycznej społeczeństwa.

Projekt, realizowany dzięki wsparciu Fundacji PZU, rozpoczął się 8 kwietnia i potrwa do 21 grudnia br. Jego uroczyste zakończenie podsumuje wręczenie wyróżnień, medali i wspólne ognisko.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB