Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Pijani kierowcy i drogowi piraci. Taka była policyjna majówka

2017-05-04 13:52:20 (ost. akt: 2017-05-04 13:56:29)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Aż 2,4 promila miał kierowca mercedesa, którego zatrzymali policjanci na ulicy Modlińskiej w Elblągu.

Podczas długiego weekendu policjanci interweniowali 328 razy. Wylegitymowano 900 osób co pozwoliło na zatrzymanie 4 osób poszukiwanych. 40 nietrzeźwych policjanci przewieźli do pogotowia socjalnego.

Funkcjonariusze prewencji skontrolowali 86 kierujących. Z kolei policjanci ruchu drogowego takich kontroli przeprowadzili ponad 700.

W trzech przypadkach zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Za wykroczenie to karano kierujących 500 złotowym mandatem. Policjanci w 11 przypadkach kontroli mieli do czynienia z kierującymi, którzy nie posiadali uprawnień. Zatrzymano także 7 kierujących w stanie nietrzeźwości.

1 maja policjanci ruchu drogowego obsługując kolizję drogową przy ul. Wyczółkowskiego stwierdzili, że kierujący bmw 19-latek jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 1,7 promila w organizmie. Mężczyzna nie cieszył się długo posiadanym prawem jazdy.

Rekordzista weekendu miał natomiast 2,40 promila. Patrol ruchu drogowego zatrzymał go przy ul. Modlińskiej. 54-letni mężczyzna kierował osobowym mercedesem. Za jazdę autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania. Dodatkowo sąd wydaje takiej osobie zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Jego naruszenie rodzi dodatkowe konsekwencje prawne.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB