Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Będą odkrywali tajniki medycyny, fizyki, chemii... Darmowe warsztaty dla 15-19-latków

2017-05-10 11:56:40 (ost. akt: 2017-05-10 12:03:58)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

20 i 21 maja w Elblągu odbędzie się weekendowy warsztat naukowy dla młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych. Tematyką zajęć będzie chemia, a uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać skomplikowane eksperymenty, wspólnie rozwiązywać naukowe zagadki, a także poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Udział w nich jest bezpłatny.

Warsztaty w Elblągu, organizowane w ramach ADAMED SmartUP Academy, przeznaczone są dla młodych naukowców w wieku 15-19 lat pasjonujących się chemią.
— W ich trakcie dowiedzą się m.in. czym jest barwa, prawo Lamberta-Beera oraz jakie są podstawowe barwniki wykorzystywane w malarstwie, kosmetyce, przemyśle spożywczym czy druku, a także te naturalnie występujące w przyrodzie. Uczestnicy pogłębią swoją wiedzę z zakresu charakterystyki tłuszczów, oceny jakości wody oraz składów chemicznych preparatów pielęgnacji i higieny skóry. Zajęcia teoretyczne uzupełnią warsztaty praktyczne — informują organizatorzy.

— ADAMED SmartUP Academy to wyjątkowe spotkania entuzjastów nauki – i mówię tu zarówno o wykładowcach, jak i uczniach. Z radością obserwujemy co roku, jak wielu młodych ludzi coraz chętniej angażuje się w dodatkowe zajęcia i rozwija swoje pasje oraz zainteresowania — mówi Anna Kosińska, kierownik programu ADAMED SmartUP.

W profesjonalnych, laboratoryjnych warunkach młodzież odkrywać będzie tajniki medycyny, fizyki, chemii i biochemii. Wiedzy teoretycznej towarzyszyć będą praktyczne zajęcia doświadczalne prowadzone przez ekspertów. To już trzecia edycja weekendowych warsztatów. W dwóch poprzednich udział wzięło 420 uczniów. Oprócz warsztatów w Elblągu, zajęcia weekendowe o tematyce biochemicznej odbędą się w Rzeszowie w czerwcu.

Dla osób, które chcą wziąć udział w warsztatach został udostępniony formularz aplikacyjny ([url=http://www.adamedsmartup.pl/academy)tutaj[/url]). Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB