środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Premiera u Sewruka

2017-05-12 11:32:13 (ost. akt: 2017-05-12 12:43:58)
Próba spektaklu "Czarodziejskie krzesiwo"

Próba spektaklu "Czarodziejskie krzesiwo"

Autor zdjęcia: arch. teatru w Elblągu

13 maja obchodzony jest Dzień Teatru Publicznego. W Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu tego dnia odbędzie się premiera bajki Hansa Christiana Andersena „Czarodziejskie krzesiwo” w reżyserii Cezarego Żołyńskiego, który także napisał do tego spektaklu teksty piosenek.

„Czarodziejskie krzesiwo” to bajka o młodym, rezolutnym żołnierzu, wracającym z wojny do domu. W drodze napotyka starą, straszliwie brzydką czarownicę. Wiedźma obiecuje uczynić go bardzo bogatym jeżeli spełni jej prośbę. Wojak, który „groszem nie śmierdzi” ochoczo na to przystaje. Jak dalej potoczyły się losy młodzieńca, będzie można zobaczyć na Dużej Scenie Teatru Sewruka w Elblągu. Tekst bajki zaadaptował Cezary Żołyński, scenografię i kostiumy zaprojektowała Iza Toroniewicz, choreografię przygotował Tomasz Tworkowski, a muzyką spektakl oprawił Krzysztof Jaszczak.

Tego też dnia kasa elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka będzie czynna od godziny 10.00 do 20.00. A to za sprawą włączenia się Teatru w akcję „Bilet do teatru za 500 groszy”.

W kasie będzie można kupić bilety w cenie 500 groszy (5 zł) na spektakl „Czarodziejskie krzesiwo”, który w ramach akcji Teatr Sewruka pokaże 14 maja o godzinie 16.00. A ponieważ jest to spektakl adresowany do dzieci, to jedna osoba będzie mogła kupić wyjątkowo nie dwa, a pięć biletów.

Premiera „Czarodziejskiego krzesiwa” Hansa Christiana Andersena, w reżyserii Cezarego Żołyńskiego w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w sobotę 13 maja 2017 r. o godzinie 17.00.
Janusz Salmonowicz

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB