środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Jeszcze zdążysz napisać wiersz

2017-05-13 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-13 11:36:02)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Tylko do końca maja można przesyłać swoje wiersze na I Ogólnopolski Konkurs Poetycki Wielorzecze, organizowany przez Stowarzyszenie Alternatywni. Mało czasu? Skądże! W końcu nic nie motywuje tak jak deadline. A więc pióra i klawiatury w dłoń!

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie zestawu trzech wierszy inspirowanych myślą J. Conrada "Człowiek jest zdumiewający, ale arcydziełem nie jest." Utwory nie mogą być wcześniej nagradzane ani publikowane. Poetycka rozgrywka podzielona jest na dwie kategorie.

— Do udziału zapraszamy młodzież i dorosłych. Warto zwrócić uwagę na przewidzianą nagrodę specjalną dla poety regionu — mówi Dominika Lewicka-Klucznik, prezes Stowarzyszenia Alternatywni, organizatora konkursu. — Na laureatów oprócz glorii, chwały, zdjęć i dyplomów czekają nagrody finansowe.

Konkurs stanowi element realizowanego przez Stowarzyszenie „Alternatywni” Festiwalu Literatury Wielorzecze. W tym roku w Elblągu odbędzie się już piąta edycja wydarzenia. Warto zarezerwować termin od 22 do 24 września 2017. To będzie czas wielkich literackich wrażeń. Odbędą się spotkania autorskie, panele dyskusyjne, koncerty. Wtedy też nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, których pula wynosi 5 900 zł.

— W jury konkursu zasiądą osoby, które po prostu na pisaniu się znają. A że reprezentują zupełnie odmienne style pisania i estetyki, werdykt może być bardzo ciekawy — przyznaje Dominika Lewicka – Klucznik.

W skład komisji wchodzą: Tomasz Jastrun (przewodniczący jury) - poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki i reporter; Wojciech Boros – poeta, redaktor, animator kultury oraz Kamila Łyłka – Kosińska, elblążanka, poetka młodego pokolenia, w jury zasiądzie z ramienia organizatora.
Regulamin konkursu wraz z adresem, na jaki należy przesłać utwory, dostępny jest na fan page Stowarzyszenia Alternatywni.

Wszelkie pytania związane z konkursem można kierować na adres stowarzyszenie.alternatywni@gmail.com.
Zuzanna Gajewska


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB