środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Pięć lat więzienia dla oprawcy 11-letniego Michała

2017-05-16 16:28:15 (ost. akt: 2017-05-16 16:38:14)
Od lewej: Piotr Stancelewski, ojciec Michała, Małgorzata Stancelewska., matka oraz ich adwokat podczas wtorkowej rozprawy

Od lewej: Piotr Stancelewski, ojciec Michała, Małgorzata Stancelewska., matka oraz ich adwokat podczas wtorkowej rozprawy

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Na pięć lat więzienia Sąd Rejonowy w Elblągu skazał Piotra U., który w listopadzie ubiegłego roku pobił 11-letniego Michała. To wyrok łączny, bowiem Piotr U. odpowiadał również za groźby i ranienie nożem 58-letniego elblążanina.

W odczuciu rodziców Michała jest to wyrok o wiele za niski, wobec tego, co spotkało ich syna.

— Podczas rozprawy miałem odczucie, że chodzi o dorosłą osobę, nie o dziecko. Przecież nie poszarpało się dwóch dorosłych mężczyzn, tylko dorosły mężczyzna pobił dziecko — mówił tuż po ogłoszeniu wyroku Piotr Stancelewski, ojciec Michała.


— Chcielibyśmy wyższego wyroku. Krzywdzenie dzieci powinno być karane surowiej — dodała Małgorzata Stancelewska.


Tuż po ogłoszeniu wyroku rodzice nie byli zdecydowani, czy złożą apelację.
— Musimy to dokładnie omówić z naszym adwokatem — mówiła Małgorzata Stancelewska.


Natomiast w uzasadnieniu wyroku sędzia podkreślił, że jest on surowy.
— Nawet bardzo surowy. Nie chodzi tu jednak o resocjalizację, ale o jak najdłuższe odizolowanie sprawcy od społeczeństwa — mówił sędzia.


We wtorek strony i biegli obejrzeli również nagranie z przesłuchania Michała. Na upublicznienie tego materiału zgodzili się rodzice chłopca.

Przypomnijmy. 24 listopada 2016 roku, około godziny 18, Michał wracał do domu rowerem z kiermaszu świątecznego, na którym był wolontariuszem. Na ulicy Pionierskiej zrzucił go z roweru mężczyzna (Piotr U.),a gdy Michał upadł, otrzymał ciosy pięściami i kopniaki w głowę. 

— Gdy przejechałem koło sklepu zoologicznego, podbiegł mężczyzna i ściągnął mnie z roweru. Leżałem na chodniku, głową przy trawie. Kopał mnie po głowie, nic nie mówił. Jedna pani przyszła i go odgoniła — zeznawał Michał.

Sąd nie dał również wiary złożonym wcześniej wyjaśnieniom Piotra U., że Michał chciał mu ukraść piwo.

— Jeśli nawet taka sytuacja miałaby miejsce, co jest nieprawdopodobne, to oskarżony nie powinien wymierzać samosądu — mówi sędzia.


Piotr U. ma również zapłacić 2 tysiące zł zadośćuczynienia 58-latkowi, którego ugodził nożem w łokieć oraz 3 tysiące zł Michałowi.
 Wyrok nie jest prawomocny i stronom przysługuje apelacja. Oskarżonego nie było na wtorkowej rozprawie

daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lech #2246738 | 83.6.*.* 16 maj 2017 23:07

  kozak zasrany zapraszam na solówe frajerzyne spedalonego

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. KRIS #2246648 | 81.190.*.* 16 maj 2017 20:45

  Pierdolony,kozak dzieciaka,skopac,to trzeba ,byc frajerem,spedzilem,w zakladach,karnych,z pietnascie,lat swego zycia,ale takiego frajera nie,mialem,okazji spotkac,gdyby,tak nie daj,boze,potraktowal,mego syna,to mysle ze,bylo by to,ostatnie co,by w swoim zyciu,posranym,zrobil,a ja pewnie ,skonczyl,bym w kryminale ,ale chociaz ,mial bym,ta satysfakcje,bo wyrok,piec,lat to zenada,chujoza ,znalazl sobie przeciwnika,ale co sie dziwic,widzialem,go w telewizji,leszcz jebany,wyglada,jak pajak,sylwetka,baletnicy,gdyby,zaczepil, pietnastolatka,to pewnie dostal,by,lomot

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Wyrok żenada !!! #2246549 | 83.9.*.* 16 maj 2017 18:52

  Hahaha, cyt. "...w uzasadnieniu wyroku sędzia podkreślił, że jest on surowy, nawet bardzo surowy. Nie chodzi tu jednak o resocjalizację, ale o jak najdłuższe odizolowanie sprawcy od społeczeństwa..." Jak najdłuższe ????? A to pan sędzia zapomniał, że istnieje coś takiego jak warunkowe przedterminowe zwolnienie i po połowie odbytej kary skazany będzie mógł wyjść na wolność ? I to jest to najdłuższe odizolowanie ??? Przy takich okolicznościach popełnionego przestępstwa ??? Pogratulować łaskawości !

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. xxx #2246527 | 88.156.*.* 16 maj 2017 18:10

  dojebać chujowi z 15 lat za bicie małolata to się może nauczy. bohater się kurwa znalazł co dzieciaka bije - i to jeszcze kopał leżącego. A sędzia h.... wiadomo co

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)