Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

To będzie już VI Jarmark św Bartłomieja. Data już znana

2017-05-17 11:08:37 (ost. akt: 2017-05-17 11:37:53)

Autor zdjęcia: nadesłane/Kuźnia Pruska

Przygotowania do zaplanowanego w sierpniu VI Jarmarku św Bartłomieja ruszyły w najlepsze. Za chwilę zacznie się szykowanie mieczy do pierwszych pasłęckich warsztatów z szermierki oraz treningowych tarcz do strzelania z łuku. Organizatorzy zapraszają wystawców, kramarzy, wolontariuszy i darczyńców do współpracy w przygotowaniu i poprowadzeniu tej wyjątkowej imprezy.

Inspirowany średniowieczem Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w tym roku 20 sierpnia. Plac przy pasłęckim zamku zapełnią kramy i kramiki, będzie można przekąsić coś z lokalnych wyrobów i kupić wszelkiego rodzaju drobiazgi i różności, w tym rękodzieło. Będą dawne gry, warsztaty, rozrywki i konkursy z nagrodami. Oczywiście nie zabraknie inscenizacji historycznych.

— Zapraszamy wystawców i kramarzy, którzy chcieliby wystawić swoje stoiska lub kramy w czasie jarmarku. Rejestracja stanowisk już trwa. Zapraszamy każdego, kto chciałby włączyć się w przygotowania jako wolontariusz, od podszewki poznać arkana organizacji historyczno-kulturalnej imprezy i nabrać w tym doświadczenia! Równie gorąco zapraszamy darczyńców, którzy zechcą wesprzeć to wydarzenie finansowo i rzeczowo — informują organizatorzy ze Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska.

Jarmark św. Bartłomieja to nie tylko ten jeden sierpniowy dzień, to także projekt, „Spotkań z historią”.
— W ramach projektu będą się odbywać warsztaty z szermierki, warsztaty łucznicze oraz warsztaty, na których przygotujemy treningowe tarcze oraz miecze. Planujemy także dwa spotkania wyjazdowe na terenie gminy i dwa spotkania na terenie powiatu. będziemy prowadzić tam gry i zabawy plebejskie, stoisko łucznicze, będzie można przymierzyć elementy uzbrojenia rycerskiego itp. — wylicza Adam Makarewicz z SWAL Kuźnia Pruska.

W tym roku organizatorzy Jarmarku św Bartłomieja włączyli go w cykl obchodów związanych z jubileuszem 720-lecia nadania praw miejskich Pasłękowi. W tegorocznej edycji Kuźni partnerują Urząd Miejski w Pasłęku oraz Parafia Rzymskokatolicka św Józefa.

Jeśli jesteś wystawcą, chcesz zostać wolontariuszem lub przekazać rzeczowy datek, skontaktuj się z Kuźnią Pruską: telefonicznie: 78 993 439, mailowo: swal.paslek@gmail.com lub za pośrednictwem konta na Facebooku: facebook.com/swal.kuznia.pruska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB