Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Strażacy świętowali w Galerii El [zdjęcia]

2017-05-17 14:06:09 (ost. akt: 2017-05-17 15:40:09)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Strażacy z Elbląga i powiatu elbląskiego w środę (17.05) świętowali Dzień Strażaka w Galerii El. To była okazja, by nagrodzić i wyróżnić tych najbardziej zaangażowanych w służbie, a także osoby zasłużone dla straży pożarnej.


Uroczystość miała miejsce w Centrum Sztuki Galeria El.W śród zebranych nie zabrakło uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Techniczno- Informatycznych, gdzie istnieją klasy strażackie.

W trakcie środowego święta zostały wręczone medale i awanse na wyższy stopień i wyróżnienia. Firmy i instytucje współpracujące otrzymały pamiątkowe ryngrafy.

— Ten czas jest, aby podziękować strażakom za ich tymczasową służbę i pracę i ten przepracowany poprzedni rok — mówi rzecznik prasowy elbląskiej straży pożarnej st. kpt. Przemysław Siagło. — Dzień Strażaka jest dobrym momentem aby podziękować tym wszystkim osobom zewnątrz, które pozornie nie są związane z Państwową Strażą Pożarną czy Ochotniczą Strażą Pożarną, czyli tym wszystkim osobom, które pełnią funkcje publiczne, czy nie publiczne, firmom, tym wszystkim, którzy wspierają nas w różnoraki sposób. Prawdą jest to, co mówiły osoby na mównicy, że bez pomocy tych wszystkich ludzi dobrej woli byłoby nam trudno funkcjonować na co dzień. Ta współpraca jest już wieloletnia. Wiemy, że na te osoby możemy liczyć. Za to wszystko, co robią dla nas bardzo serdecznie im dziękujemy.

Żaneta Buczyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB