Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Propozycja dla Elbląga: trzy nowe tramwaje za 7 milionów złotych

2017-05-18 08:23:35 (ost. akt: 2017-05-18 08:42:40)
Tramwaj na ulicach Elbląga

Tramwaj na ulicach Elbląga

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

7 milionów 72 tysiące złotych za dostarczenie trzech nowych tramwajów. To oferta, jaką złożyła jedyna firma, która odpowiedziała na przetarg ogłoszony przez Urząd Miejski w Elblągu na zakup nowych tramwajów.

Na początku kwietnia Urząd Miejski w Elblągu ogłosił przetarg na m.in. dostawę trzech sztuk nowych wagonów tramwajowych jednoczłonowych, jednokierunkowych, częściowo niskopodłogowych, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym, z dwoma wózkami obrotowymi, z kabiną motorniczego w przedniej części oraz stanowiskiem sterowniczym do manewrowania z tyłu wagonu. Władze Elbląg liczą, że inwestycję uda się zrealizować dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Otwarcie ofert nastąpiło w minioną środę. Jako jedyna na przetarg odpowiedziała firma Modertrans Poznań. Jej cena za dostarczenie trzech nowych tramwajów to 7 mln 72 tys. zł (brutto). Firma jest w stanie dostarczyć nowe tramwaje w ciągu 24 miesięcy.

Władze Elbląga planują zakup nowych tramwajów m.in. w związku z trwającą rozbudową linii tramwajowej. Jeszcze w tym roku ma zostać zakończona budowa trakcji tramwajowej na ul. Grota Roweckiego i 12 Lutego.

Modertrans Poznań to spółka zajmująca się się produkcją, modernizacją, projektowaniem, regeneracją oraz serwisem tramwajów i autobusów. Została utworzona 31 grudnia 2005 r. z połączenia Zakładu Napraw Autobusów w Biskupicach i Wydziału Napraw Tramwajów MPK Poznań.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pijany rycho #2247955 | 79.186.*.* 18 maj 2017 18:08

    Te stare tramwaje mają swój urok

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz