Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Medalistki Kram Start Elbląg u prezydenta

2017-05-18 15:28:55 (ost. akt: 2017-05-18 15:34:03)
Kram Start Elbląg u prezydenta Elbląga

Kram Start Elbląg u prezydenta Elbląga

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

Prezydent Witold Wróblewski gościł nasze brązowe medalistki Mistrzostw Polski - drużynę szczypiornistek Kram Start Elbląg wraz ze sztabem szkoleniowym i prezesem klubu.

Spotkanie było okazją do ponownego pogratulowania wywalczonego wczoraj sukcesu oraz wymiany pomeczowych wrażeń.

- Raz jeszcze chciałbym pogratulować wam tego brązowego medalu. Cieszę się, że po 17 latach elblążanki znów są na podium. Wasz sukces to kolejny dowód na to, że Elbląg sportem stoi. Wczoraj z powodu wcześniej umówionego spotkania mogłem dojechać dopiero na drugą połowę meczu. Kiedy wygrywałyście siedmioma punktami myślałem, że już wszystko przesądzone. Okazało się jednak inaczej. Nie ukrywam, że do ostatnich sekund trzymałyście nas kibiców w napięciu. Jestem pod ogromnym wrażeniem – podkreślał prezydent Witold Wróblewski.

- Dopóki 60 minut nie minie, to różne rzeczy mogą się zdarzyć. W tym sezonie bywało już tak, że przegrywałyśmy kilkoma punktami, a ostatecznie wygrałyśmy spotkanie. Zdarzało się też, że miałyśmy przewagę, a mecz zakończył się przegraną. Także jesteśmy nieobliczalne – mówiła rozgrywająca naszej drużyny Sylwia Lisewska.

Od dwóch lat drużynę szczypiornistek Kram Start Elbląg prowadzi pochodzący z Gdyni Andrzej Niewrzawa.
- Elbląg jest znany w kraju, ale i w świecie ze sportu i wspaniałych zawodników. Jedną z dyscyplin, która ma bogate tradycje jest piłka ręczna. Mam tę satysfakcję i przyjemność, że mogę je kultywować w naszym mieście. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku – podkreślał trener, który właśnie dziś obchodzi swoje urodziny.

- Ten wczorajszy medal to taki prezent urodzinowy, który od was otrzymałem. Jest to jeden z najlepszych prezentów w moim życiu. Dziś również urodziny obchodzi moja małżonka i to właśnie Jej dedykuję ten medal – dodał Andrzej Niewrzawa.

Prezes klubu Stanisław Tomczyński podczas spotkania przekazał prezydentowi okolicznościową koszulkę. Podziękował również za wsparcie udzielane elbląskim szczypiornistkom.

W najbliższą sobotę drużyna Kram Start Elblag w Lublinie zmierzy się w finale Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin. Zarówno sztab szkoleniowy, jak i zawodniczki zgodnie twierdzą, że zwycięstwo byłoby wspaniałym ukoronowaniem tego udanego sezonu i że zrobią wszystko, aby wygrać.
- Trzymam więc kciuki. Wierzę, że ten Puchar przyjedzie do Elbląga – dodał na zakończenie spotkania prezydent Witold Wróblewski.
Informacja UM w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kto #2247921 | 94.254.*.* 18 maj 2017 17:30

    A kim są ci panowie z lewej? trenerzy?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz