Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Policyjna łódź pomogła w... gaszeniu pożaru trawy

2017-05-20 10:46:16 (ost. akt: 2017-05-20 10:53:58)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Parker z 200-konnym silnikiem oraz Harpun z jednostką o mocy 90 koni to dwie policyjne jednostki pływające, na których policjanci pełnią służbę. Oprócz typowego patrolowania uczestniczą również w zabezpieczeniu imprez odbywających się na Bulwarze Zygmunta Augusta, na Zalewie Wiślanym, a nawet… pomagają przy gaszeniu pożarów.

Jak się okazuje, policyjna łódź z wodnego patrolu może pomóc nawet przy gaszeniu pożaru. Tak stało się w minioną środę (17.05) w okolicach Bielnika.
— Tego dnia nasz wodny patrol powiadomił straż pożarną o zauważonym pożarze traw. Było to na odcinku około 200 metrów — mówi podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Policjanci sami także udali się na miejsce. I wzięli udział w gaszeniu pożaru, zanim na miejsce przyjechała straż pożarna.
— Do czasu przyjazdu strażaków pływając łodzią kierowaliśmy strumień wody wyrzucanej przez śrubę silnika w kierunku ognia — relacjonuje mł. asp. Dominik Bieniek. — Chcieliśmy ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się ognia wraz z wiatrem. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, dogasili palące się trawy.

Policjanci z wodnego patrolu mają na swoim wyposażeniu dwie łodzie: Parkera z 200-konnym silnikiem oraz Harpuna z jednostką o mocy 90 koni.
— Oprócz typowego patrolowania uczestniczą również w zabezpieczeniu imprez odbywających się na Bulwarze Zygmunta Augusta, na Zalewie Wiślanym — wyjaśnia podkom. Nowacki. — Podczas zabezpieczenia imprez często wystawiane są dwa policyjne patrole wodne. Dodatkowo policjanci pełnią służby również z Państwową Strażą Rybacką. Te działania prowadzą często do zatrzymania kłusowników a także zabezpieczenia i usunięcia z wody kłusowniczych narzędzi.

— Interweniowaliśmy i podejmowaliśmy z wody osoby, które się w tej wodzie znalazły niekoniecznie zgodnie ze swoją wolą, wpadały tam bo np. były pijane — dodaje mł. asp. Bieniek. — Zdarzały się również nietypowe sytuacje jak np. odholowanie i wyciągniecie na brzeg dużej drewnianej kłody, która znajdowała się na szlaku wodnym.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obywatel #2249238 | 81.190.*.* 20 maj 2017 16:57

    A czy te łodzie wyposażone są w gaśnice? czy mają w asortymencie gaśnice śniegową? jeśli nie Panowie powinni wypisać sobie mandacik. § 8.10. Na statku dopuszcza się stosowanie innej niż określona w ust. 7 liczby gaśnic, jeżeli przy zastosowanej wielkości napełnienia nie przekraczającej 6 kg zachowana jest ta sama skuteczność gaśnicza.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz