Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Policjanci z Elbląga na Biegu Papiernika. Wszyscy na mecie, chociaż upał był zabójczy

2017-05-23 11:31:31 (ost. akt: 2017-05-23 11:36:32)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Dziewięcioosobowa drużyna Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wystartowała w VIII Kwidzyńskim Biegu Papiernika. Tropikalne warunki panujące podczas biegu nie sprzyjały biciu rekordów życiowych. Odnotowano jednak rekord frekwencji, bo wystartowało blisko 3,5 tysiąca osób z Polski i z zagranicy.

Beata Nienadowska, Agnieszka Brzozowska, Jarosław Wojtowicz, Radosław Apanowicz, Artur Stefanowicz, Marcin Krasoń, Radosław Rudawski, Jacek Grzebyk oraz Jakub Sawicki. To skład reprezentacji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, która wzięła udział w minioną sobotę w 10-kilometrowym Biegu Papiernika w Kwidzynie.

Trasa biegła ulicami Kwidzyna, w tym drogami wewnętrznymi jednej z największych fabryk papieru w Europie Środkowo-Wschodniej.
— Tropikalne warunki panujące podczas Biegu Papiernika nie sprzyjały biciu rekordów życiowych. Odnotowano jednak rekord frekwencji, w biegu wystartowało 3449 uczestników — informuje Jakub Sawicki z elbląskiej policji. — Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Na trasie biegu przygotowano kurtyny wodne oraz kilka punktów nawadniania. Kilkanaście osób potrzebowało pomocy medycznej. Były to głównie zasłabnięcia.

Policjanci z Elbląga ukończyli bieg wszyscy, czym udowodnili, że razem można pokonać każdą przeszkodę. Zwycięzcą VIII Biegu Papiernika został Kenijczyk Rop Abel Kibet dobiegając do mety w czasie 31 minut. Wśród pań także zwyciężyła przedstawicielka Kenii - Betty Chepleting z czasem 34:50. Najlepszymi Polakami w biegu byli: Aleksandra Lisowska (trzecie miejsce w open z czasem 34:58) oraz Andrzej Rogiewicz (czwarte miejsce w open z czasem 31:32).

Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przygotowuje się teraz do kolejnego biegu - Biegu Piekarczyka, który odbędzie się 4 czerwca w Elblągu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB