Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Festiwal nauki w PWSZ. Zapraszają dzieci i dorosłych

2017-05-24 11:58:32 (ost. akt: 2017-05-24 13:47:24)
Bałtycki Festiwal Nauki w PWSZ

Bałtycki Festiwal Nauki w PWSZ

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Już w czwartek (25.05) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy al. Grunwaldzkiej 137 odbędzie się Festiwal Nauki. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Elbląga. Udział w pikniku jest darmowy.

Festiwal w siedzibie PWSZ przy al. Grunwaldzkiej 137 będzie się odbywał w godz. 9-14. Jak zapowiadają organizatorzy pikniku z PWSZ, odwiedzający na specjalnie przygotowanych stoiskach będą uczestniczyli w atrakcyjnych pokazach, doświadczeniach, warsztatach i wykładach, dotyczących ciekawych i aktualnych zagadnień związanych z ekonomią, informatyką, biologią, chemią, fizyką, matematyką, geografią oraz tematyką dotyczącą nauk prawnych, medycznych, kultury fizycznej, nauk o sztukach pięknych.

— Festiwal jest adresowany do szerokiego grona społeczeństwa naszego regionu, niezależnie od wykształcenia i wieku. Gośćmi imprezy są zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorośli słuchacze — dodają.

Celem festiwalu jest przybliżenie tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania.

Dodatkową atrakcją tegorocznego Festiwalu Nauki PWSZ w Elblągu będzie występ chórzystów kaliningradzkiej filii Sankt-Petersburskiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczego pt. „Most Przyjaźni”, który odbędzie się o godz. 12 w auli PWSZ w Elblągu.

Wykaz stoisk i więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej, pod adresem: tutaj (uwaga - na część stoisk obowiązują wcześniejsze zapisy).Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB