Piątek, 15 lutego 2019. Imieniny Arnolda, Jowity, Georginy

17-latka z Elbląga z nagrodą dla najlepszych młodych sportowców Europy

2017-05-25 13:48:42 (ost. akt: 2017-05-25 14:01:05)
Kamila Stormowska (pierwsza z prawej)

Kamila Stormowska (pierwsza z prawej)

Autor zdjęcia: Orzeł Elbląg

17-letnia Kamila Stormowska, łyżwiarka Orła Elbląg, otrzymała nagrodę dla najlepszych młodych sportowców Europy, przyznawaną przez Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich.

Jak informuje serwis Polskiego Komitetu Olimpijskiego olimpijski.pl, uroczystość wręczenia statuetek odbyła się w Skopje podczas dorocznego Seminarium EOC. Zwyciężczynią została reprezentantka Estonii Kelly Sildaru (narciarstwo dowolne), pozostali laureaci, w tym Kamila, odebrali osobiście statuetki jako najlepsi młodzi zawodnicy Europy sezonu 2016/2017.

Kamila Stormowska, łyżwiarka Orła Elbląg, która ściga się na krótkim torze, podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Erzurum (Turcja) wywalczyła dwa medale: złoty indywidualnie i srebro drużynowo.

— Kamila zaczęła trenować short-track przypadkowo — wspominał w rozmowie z "Dziennikiem Elbląskim" jej klubowy trener Ireneusz Borowiecki. — W wieku 9 lat chciała uprawiać jazdę figurową na lodzie, ale musiała nauczyć się jazdy na łyżwach. Trafiła do trenera Karola Krawczyka, szybko zaczęła robić postępy i trener Krawczyk zaproponował jej wyścigi na torze krótkim. Kamila długo się nie zastanawiała, trafiła do mojej sekcji i ta przygoda z short-trackiem trwa do dzisiaj.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB