Poniedziałek, 8 marca 2021. Imieniny Beaty, Juliana, Wincentego

Studenci przemaszerują przez miasto. Będą utrudnienia w ruchu

2017-05-30 09:41:56 (ost. akt: 2017-05-30 09:44:44)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Wprawdzie Turbinalia, elbląskie święto żaków, trwają już od niedzieli (21.05) ale prawdziwą tradycję stanowi zawsze przemarsz studentów ulicami Elbląga. Barwny korowód wyruszy już we wtorek (30.05) w samo południe. A potem będzie już tylko ciekawiej.

Zobacz także: Tak się będą bawili studenci PWSZ. Turbinalia 2017 [program] Tak się będą bawili studenci PWSZ. Turbinalia 2017 [program] Już w najbliższą niedzielę (21.05) rozpoczną się tegoroczne Turbinalia, czyli juwenalia studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Święto...
Tradycyjny przemarsz żaków ulicami miasta odbędzie się we wtorek, 31 maja. Młodzież wyruszy o godzinie 12 sprzed siedziby Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy Alei Grunwaldzkiej i przejdzie ulicami: Żeromskiego, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Bema, Grobla Św. Jerzego, Nitschmana, Hetmańską, Giermków, Wigilijną, Św. Ducha aż do ulicy Wodnej, gdzie przy Moście Wysokim znajdzie się meta marszu. Z uwagi na przemarsz studentów ulicami miasta, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Nad bezpieczeństwem przemarszu czuwać będą policjanci z elbląskiej drogówki. Organizatorzy pochodu przepraszają za utrudnienia i proszą kierowców o wyrozumiałość i ostrożność.

— W pochodzie jak zawsze będą nam towarzyszyć studenci instytutów, zarząd uczelni, wykładowcy oraz pracownicy PWSZ w Elblągu. Do udziału w marszu zaprosiliśmy także przedstawicieli elbląskich szkół średnich. W barwnym korowodzie przejdziemy głównymi ulicami miasta, aż do starówki. Pochód zakończy się przy Moście Wysokim. Tu nastąpi też symboliczne przekazanie klucza do bram miasta przez pana prezydenta — mówi Robert Turlej z Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ w Elblągu.

Ostatnie pięć dni Turbinaliów zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Jeszcze we wtorek (31.05) żacy będą się mierzyć w III Międzyinstytutowych Mistrzostwach PWSZ o Wiosło Rektora. Zaplanowano tu dwie konkurencje na rzece Elbląg: wyścig sztafet instytutowych oraz wyścig reprezentacji wykładowców. Po zakończeniu festynu rozpocznie się zabawa w Tawernie Tortuga. Nikt nie będzie się nudzić także w kolejnych dniach Turbinaliów. Zaplanowano m.in. konferencje czy mecze badmintona i piłki nożnej o puchar Turbinaliów 2017, w którym zmierzą się studenci i pracownicy (boisko IV LO, g. 16:30). A ci którzy lubią bardziej kameralną atmosferę mogą się wybrać na ul. Wspólną na wielkie grillowanie żaków lub kino pod gwiazdami.

Jednym z najjaśniejszych punktów Turbinaliów są także koncerty gwiazd. W tym roku dla studentów zagrają m.in. takie zespoły jak HOOK czy EastWest Rockers. Impreza startuje na Wyspie Spichrzów w piątek (2.06) o godz. 18.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. student #2255785 | 188.146.*.* 30 maj 2017 10:46

    " Jak należy pisać w zdaniu nazwę AL. Niepodległości, Al. Stanów Zjednoczonych itp. Dużą czy małą literą? Piszemy Al. (wielką literą), jeśli jest to skrót słowa Aleje, oraz al. (małą literą), jeśli jest to skrót słowa aleja. Tak więc Al. Niepodległości to Aleje Niepodległości, natomiast al. Niepodległości to aleja Niepodległości. Mirosław Bańko"

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz