Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Dzień Dziecka na Starym Mieście. Co się będzie działo?

2017-05-31 22:33:11 (ost. akt: 2017-05-31 22:38:07)
W środę na placu katedralnym zamontowana trwał montaż sceny

W środę na placu katedralnym zamontowana trwał montaż sceny

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Wielkie świętowanie Dnia Dziecka na elbląskiej starówce rozpocznie się w czwartek (01.06) o godzinie 11. Organizatorzy zapraszają na plac katedralny, gdzie znajdą się strefa zabaw, rozrywki i kultury. Imprezę ze sceny poprowadzi Łukasz Gesek.

Jak w Elblągu upłyną obchody Dnia Dziecka? Organizatorzy zapraszają w czwartek (01.06) na starówkę od godz. 11.
— W tym czasie wystąpią także lokalne zespoły dziecięce oraz dzieci z grupy tanecznej Cadmans. Nowym punktem programu będzie też wypuszczeniu kilkuset gołębi pocztowych, które wykonają nad starówką pokazowy oblot — zapowiada Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Od godz. 16 sceną zawładną utalentowani podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.
— Podczas gali będziemy chcieli zaprezentować dokonania instruktorów i młodzieży z całego mijającego właśnie roku szkolnego. W tym roku dołączyły do nas m.in trzy nowe młodzieżowe zespoły muzyczne, które tego dnia również zobaczymy na scenie, zaplanowaliśmy także występy taneczne z tańcem współczesnym czy ludowym. Nasi goście obejrzą też wernisaż prac dzieci i młodzieży z MDK, przewidzieliśmy również konkurs z nagrodami — mówi dyrektor MDK Edyta Lichacz.

W organizację miejskiego Dnia Dziecka zaangażowały się także elbląskie szkoły średnie. Uczniowie Zespołu Inżynierii Środowiska i Usług przygotują tzw. kreatywne stoliki dla najmłodszych. Będzie można m.in. pomalować buźki czy stworzyć niecodzienną fryzurę. Zaś porządku i bezpieczeństwa maluchów będą strzegli uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

Tego dnia na kreatywne zajęcia zaprasza także Biblioteka Elbląska.
— Wygraliśmy projekt na stworzenie Biblioteki Młodego czytelnika na Starym Mieście. Mamy już meble tekturowe i spróbujemy stworzyć bibliotekę dziecięcych marzeń. 1 czerwca wszystkie chętne dzieci zapraszamy na warsztaty: będziemy planować i budować. Cały projekt potrwa trzy miesiące, a po tym czasie zaprezentujemy efekty naszej pracy — mówi Jacek Nowiński, dyrektor BE. — Nieco starszych zapraszamy za to na Letnie Ogrody Polityki i spotkanie z Ireną Koźmińską z fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom o godz. 13, a także na wieczorną dyskusję "Po co nam kanon lektur".

Ożyje także ulica Stary Rynek, na której w Dzień Dziecka odbędą się pokazy elbląskich służb mundurowych. Każdy chętny będzie mógł obejrzeć sprzęt, posiedzieć w strażackim wozie czy ubrać się wojskowy mundur. Nie zabraknie też atrakcji dla amatorów sportu i rekreacji.
— Przygotowaliśmy strefę sportową w dwóch turach: od godziny 11 do 13 i od 16.30 do 18. Będzie można pograć w piłkarzyki, w kręgle, postrzelać do bramki unihokeja, porzucać podkową czy przejechać się rowerowym torem przeszkód — wymienia dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu Marek Wnuk. — Będą także ćwiczenia na trampolinie tzw. jumpfitness i nieco spokojniejszy turniej warcabowy.

O godzinie 19 rozpocznie się koncert pn. Summer funky jazz project, który będzie ostatnim punktem miejskiego Dnia Dziecka.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB