Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Sukces na śląskiej scenie

2017-06-02 14:25:02 (ost. akt: 2017-06-02 14:34:23)

Autor zdjęcia: nadesłane

Grupa teatralno-muzyczna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim zdobyła pierwsze miejsce podczas 31. Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych Kowadło w Kuźni Raciborskiej.

Przegląd w Kuźni Raciborskiej to cykliczny i jednocześnie najbardziej prestiżowy przegląd artystyczny twórczości w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych z terenu całej Polski. Jego laureaci stanowią ścisłą czołówkę wśród przedstawicieli tzw. „twórczej resocjalizacji” w kraju.

Grupa teatralno-muzyczna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim zajęła pierwsze miejsce w kat. Teatr, za spektakl zrealizowany w formie dramy teatralnej „Pete, pete... czyli opowieść o krótkim życiu Jasia Malinowskiego”.
— Jury przeglądu podkreśliło ważne treści terapeutyczne spektaklu i jego wybitnie nowatorski sposób prezentacji na scenie. Widz mógł zobaczyć proces uzależnienia się młodego człowieka od substancji psychoaktywnych, kierujące nim motywy, a także wynikające z tego konsekwencje... — informuje dyrektor MOW w Kamionku Wielkim Magda Dryll.

W kategorii zespoły muzyczne, wychowankowie zdobyli trzecie miejsce. Na scenie zaprezentowali kilka autorskich utworów muzycznych we własnej kompozycji.
— Chłopcy również bardzo dobrze zaprezentowali się w pozostałych kategoriach: kabaret i taniec, uzyskując wyróżnienia. Osobowością artystyczną całego przeglądu został wybrany Dorian Drochal — informuje

Na scenie w Kuźni Raciborskiej grupę teatralno-muzyczną stanowili wychowankowie: Dorian Drochal, Bartosz Pesta, Wiktor Witka, Filip Kolek, Michał Wierzbicki, Piotr Wiejak, Dastin Burzyński, Patryk Czapka, Adrian Joniak i Bartosz Antczak. Koordynatorami całego przedsięwzięcia i opiekunami artystycznymi grupy byli wychowawcy: Bogdan Płocheć i Michał Basek

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB