Bieg Filipidesa po raz dwunasty. Triumf Marokańczyka i Białorusinki [zdjęcia]

2017-06-03 19:04:57(ost. akt: 2017-06-03 20:00:17)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Po raz dwunasty w Pasłęku został rozegrany Bieg Filipidesa. W sobotę (03.06) najszybciej trasę biegu głównego na 10 kilometrów przebiegł Marokańczyk Abderrahim Elasri. Wygrał z czasem 30 minut i 46 sekund. Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Volha Krautsova z wynikiem 37.42. Bieg ukończyło blisko 200 zawodników.
W sobotę do Pasłęka przyjechali miłośnicy biegania nie tylko z okolicznych miast, ale również z dalszych regionów Polski, jak m.in. Szczecina, Ostrołęki. Wśród uczestników Biegu Filipidesa, który odbył się po raz dwunasty, byli także obcokrajowcy: Marokańczyk, Białorusini, Ukraińcy i to oni należeli do faworytów tej imprezy. Wcześniej odbyły się biegi towarzyszące, w których wystartowało w sumie około 400 dzieci i młodzieży.

Bieg główny na 10 kilometrów wygrali Marokańczyk Abderrahim Elasri (30.46) oraz Białorusinka Volha Krautsova (37.42). Spośród reprezentantów naszego regionu najlepiej na trasie biegu poradzili sobie: Paweł Wardziński (Braniewo), który zajął dziesiąte miejsce wśród mężczyzn z czasem 36.04 oraz nasza redakcyjna koleżanka z Braniewa Aleksandra Jakimczuk, która wśród kobiet wywalczyła piąte miejsce (41.50).

Już w niedzielę (04.06) kolejne ściganie w naszym regionie. Tym razem do Elbląga zapraszają organizatorzy Biegu Piekarczyka. Na starcie ma stanąć 800 osób.

Wyniki biegu głównego
Mężczyźni: 1. Abderrahim Elasri (Maroko) 30.46; 2. Wambua Nduva Boniface (Kenia) 30.50; 3. Yury Kaptserau (Białoruś) 31.01
Kobiety: 1. Volha Krautsova (Białoruś) 37.42; 2. Sara Szymańska (Zantyr Sztum) 38.28; 3. Mariola Sudzińska (Olsztyn) 39.16