Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Po 21 miesiącach basen przy Robotniczej ponownie otwarty. Znamy termin

2017-06-06 15:06:08 (ost. akt: 2017-06-06 15:13:36)
Remont basenu przy ul. Robotniczej kosztował 5,5 mln złotych

Remont basenu przy ul. Robotniczej kosztował 5,5 mln złotych

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Basen przy ul. Robotniczej był zamknięty od września 2015 r. Jego remont rozpoczął się we wrześniu 2016 r. Odnowa obiektu i urządzeń kosztowała 5,5 mln złotych. W najbliższy poniedziałek (12.06) odbędzie się jego uroczyste otwarcie.

Przypomnijmy: basen przy ul. Robotniczej został zamknięty we wrześniu 2015 r. Był w kiepskim stanie technicznym, konieczny był remont obiektu. Chodziło o niebagatelną kwotę, bo planowana inwestycja miała kosztować prawie 5,5 mln zł. Władze Elbląga w marcu 2016 r. wystąpiły z wnioskiem do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie modernizacji krytej pływalni. Udało się i Elbląg pozyskał na ten cel ponad 2,7 mln zł.

Remont rozpoczął się we wrześniu ub. roku. Prace w obiekcie wykonywało konsorcjum dwóch elbląskich firm: Przemysłówka i Elzambud. Na wyremontowanym basenie pojawiły się dwie nowe niecki stalowe, a także stacja uzdatniania wody wyposażona w sterowanie automatyczne. Prace obejmowały również, m.in. przebudowę plaż basenowych, toalet, szatni, wentylacji w budynku oraz wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, stolarki okiennej i drzwiowej.

Uroczyste otwarcie obiektu przy ul. Robotniczej odbędzie się w najbliższy poniedziałek (12.06). W programie imprezy m.in. pokaz ratownictwa wodnego i otwarcie XXXI Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu.

Jednocześnie, od 12 do 29 czerwca, zamknięte będzie Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka przy ul. Moniuszki. Jest to spowodowane planowanym przeglądem serwisowym.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB