Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Straż Miejska apeluje: widzisz wrak, daj znać [zdjęcia]

2017-06-10 15:33:48 (ost. akt: 2017-06-10 12:40:44)

Autor zdjęcia: nadesłane/Straż Miejska w Elblągu

Od początku tego roku Straż Miejska przeprowadziła 19 interwencji dotyczących usuwania wraków z elbląskich ulic, z czego osiem takich pojazdów zostało odholowanych przez firmę holującą na parking strzeżony.

— Pojazdy zaniedbane i nieużytkowane są często porzucane na terenie naszego miasta, na miejskich ulicach czy osiedlowych parkingach. Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe, stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta — informuje Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.

I przypomina. — Mieszkańcy mogą zgłaszać do Straży Miejskiej pod numer alarmowy 986 zaobserwowane przypadki porzuconych pojazdów oraz pojazdów długi okres nieużywanych, których stan wskazuje na to, iż są to pojazdy wycofane z eksploatacji.

Straż Miejska może w takich przypadkach zlecić odholowanie pojazdu z drogi publicznej, z drogi w strefie zamieszkania oraz w strefie ruchu. Ustawa "Prawo o ruchu drogowym" mówi, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.

— Samochód nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie sześciu miesięcy od dnia usunięcia, uznaje się za porzucony. Pojazd ten przechodzi na własność gminy. Gmina nabywa także własność pojazdu, gdy w ciągu 6 miesięcy od daty usunięcia pojazdu nie ustalono osoby uprawnionej do odbioru pojazdu — dodaje Karolina Wiercińska.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB