Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Grądki bawiły się z historią [zdjęcia]

2017-06-13 10:04:33 (ost. akt: 2017-06-13 16:20:02)
Spotkania z historią

Spotkania z historią

Autor zdjęcia: arch. Kuźni Pruskiej

"Spotkania z historią", to cykl organizowany przez stowarzyszenie "Kuźnia Pruska".

To spotkania na wsiach, podczas których mniejsi i więksi mieszkańcy mogą postrzelać z łuku, pograć w dawne gry lub przymierzyć średniowieczne stroje. W ostatnią niedzielę z historią bawiły się Grądki, kolejne miejscowości – Rzędy i Żurawiec – stowarzyszenie Kuźnia Pruska odwiedzi na początku lipca.

Spotkania z historią, czyli dawne gry i zabawy na wolnym powietrzu, tradycyjne łucznictwo czy możliwość założenia np. średniowiecznego hełmu to popularyzacja historii i rozrywka, ale też okazja do nawiązania znajomości i współpracy między aktywnymi grupami mieszkańców.

Pierwsze tegoroczne spotkanie, które odbyło się w ostatnią niedzielę (11 czerwca), pomogła przygotować wolontariuszom z pasłęckiego stowarzyszenia Świetlica Wiejska w Grądkach. Na kolejne Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska zaprasza 1 lipca do wsi Rzędy i 2 lipca do Żurawca.

Podsumowaniem spotkań na wsiach będzie piknik historyczny, który odbędzie się 20 sierpnia w Pasłęku, podczas Jarmarku św. Bartłomieja.
Informacja Kuźni Pruskiej

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB