Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

Zapraszają do wędrowania szlakiem św. Jakuba... W sobotę trasa Frombork-Elbląg

2017-06-14 17:44:54 (ost. akt: 2017-06-14 17:49:40)

Autor zdjęcia: nadesłane

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na wspólne wędrowanie malowniczą Pomorską Droga św. Jakuba z Braniewa do Niedźwiedzicy. Do przejścia będzie około 120 km, a ten dystans zostanie podzielonych na sześć etapów. — Będziemy wędrować raz w miesiącu - do października — informują organizatorzy wyprawy.

Pierwszy etap tej wędrówki odbył się w maju, kiedy jego uczestnicy wędrowali z Braniewa do Fromborka. Kolejny odbędzie się w najbliższą sobotę (17.06).
— Wędrujemy z Fromborka do Tolkmicka — zapowiada Tamara Frączkowska z Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba. — W sobotę spotykamy się o godz. 8.30 przed pomnikiem Mikołaja Kopernika we Fromborku. Zapraszamy wszystkich. Przejdziemy, w spokojnym tempie, ok. 20 km piękną drogą. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie Paszport Pielgrzyma Pomorskiej Drogi św. Jakuba, w którym będziemy zbierać pieczątki dokumentujące drogę, którą przejdziemy.

Każdy, jak prawdziwy pielgrzym, sam organizuje sobie dojazd, dobre buty, jedzenie, picie i dba o własne bezpieczeństwo. Z Elbląga można dojechać do Fromborka autobusem z Placu Dworcowego o godz. 7.05 lub 7.40. Po dojściu do Tolkmicka (ok. godz. 15) wrócimy do Elbląga busem lub autobusem (połączeń jest dużo).

— Wędrówki będziemy kontynuowali raz w miesiącu (w soboty) aż do października - wtedy dojdziemy do Niedźwiedzicy. Każdy kto przejdzie Pomorską Drogą z Braniewa do Niedźwiedzicy otrzyma Brązową Odznakę Pomorskiej Drogi św. Jakuba — dodaje Tamara Frączkowska.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB